Dariusz Prałat przeszedł do historii polskiej kulturystyki, jako posiadacz jednych z najlepszych mięśni brzucha.

 

Dariusz Prałat ( ur.1961) swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako nastolatek, choć wcale to nie była kulturystyka, tylko karate, które trenował z zapałem przez kilka lat. Po dwóch latach postanowił rozpocząć treningi siłowe. Wybrał kulturystykę. Najwyższe sportowe wyniki przyszły dopiero po 10 latach ćwiczeń. Dariusz Prałat należał do najlepszych polskich zawodników początku lat dziewięćdziesiątych.

 

Miał doskonały sezon wiosną 1990 roku. W ciągu dwóch miesięcy wziął udział w 8 zawodach. Cztery razy wygrał, czterokrotnie był drugi.W mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce, w kategorii do 90 kg. Rok później w Pucharze Polski, Dariusz przegrał tylko z legendarnym Mirosławem Daszkiewiczem. Powołano go do kadry na pamiętne mistrzostwa świata w Katowicach 1991. Niestety na światowy czempionat z formą nie trafił i zakończył udział w eliminacjach.

 

Rok 1992 był ostatnim sezonem w jego karierze. Na Pucharze Polski zajął ponownie drugą pozycję. Na zawodach w Lesznie o puchar Wojewody Leszczyńskiego, pokonał samego Pawła Brzózkę. Wydawało się, że w następnych latach zdominuje krajowe pomosty kulturystyczne, niestety kontuzja nie pozwoliła mu rozwinąć skrzydeł. Kontuzje okazały się długotrwałe – oko, kolano, do tego doszedł jeszcze krzyż. To zdecydowało o przedwczesnym zakończeniu sportowej kariery.
 
Dariusz Prałat przeszedł do historii polskiej kulturystyki, jako posiadacz jednych z najlepszych mięśni brzucha.
 
Pralat.jpg
 
polski_kulturysta6.jpg
 
 
brzuch_kulturystyka.jpg
 
 
 
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z Wami siła i honor!