Zapraszam na przegląd najlepiej zapowiadających się zawodników  w zbliżającym się roku.

Rok 2011 zbliża się wielkimi krokami z tej okazji przygotowałem dla Was przegląd najbardziej obiecujących zawodników, którzy w nadchodzącym roku powinni namieszać na zawodowej scenie kulturystycznej. Jest to tylko moja subiektywna lista, stworzona przez baczą obserwacją światka kulturystycznego. A więc zaczynamy.

Evan Michael Centopani
Evan Michael Centopani wielu znawców kulturystyki widzi w nim wschodząca gwiazdę kulturystyki. W wieku 25 lat zdobył kartę zawodowca po czym spędził kilka dobrych miesięcy na dokładaniu kolejnych kilogramów mięśni. W 2009 roku w swoim debiucie w Pro wygrał zawody Nowym Jorku pokonując min. Dennis'a James'a, Markus'a Ruhl'a, Hidetada'a Yamagishi' ego
zawodników o bardzo uznanych nazwiskach. Znowu zaszył się na jakiś czas, ale niebawem ujrzycie jego formę już na marcowych Arnold Classic 2011. Czy sprosta oczekiwania? Czas pokaże.

Data urodzenia : 7 kwietnia 1982 roku
Wzrost : 180cm
Waga startowa: (na ostatnich zawodach): ok. 245lbs (112kg)


 

Essa Ibrahim Hassan
Essa Obaid ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pojawił się nagle wygrał kategorie open na Arnold Classic w klasie amator. Tego samego roku pokazał się na zawodach Europa Super Show w Dallas i jako totalny  zółtodziób, ku zaskoczeniu wszystkich obserwatorów wygrał je! Zostawił w polu takich zawodników jak Mark Alvisi czy Cedric McMillan. Zdobył tym samym kwalifikacje do Mr.Olympia ale w niewiadomych przyczyn nie zdecydował się na start. Co pokaże w tym roku mam nadzieję, że dużo,  ponieważ drzemie w nim ogromny potencjał.

Data urodzenia:?
Wzrost: 173 cm
Waga: 113 kg


 

Roelly Winklaar
Roelly Winklaar, Holender który też jak Obaid'a wygrał kategorie open amatorów na AC ale rok wcześniej bo w 2009. Bardzo ciekawy zawodnik, który nosi charakterystycznie czapkę bajsbolówkę i posiada jedne z najlepszych tricepsów wsórd zawodowców. Miał być czarnym koniem na Mr.Olympia 2010 jednak zajął daleką 14 pozycję. Może ten rok należeć będzie do niego. zobaczymy już na Arnold  Classic 2011.

Data urodzenia: 18 kwietnia 1980 rok
Wzrost: 168 cm
Waga: 104 kg


 

Jason Huh
Jason Huh z Południowe Korei. Chyba pierwszy zawodowiec z tego kraju. W 2010 roku zdobył kartę PRO i od razu znalazł się na wielu okładkach w najbardziej poczytnych gazetach branżowych przedstawiając bardzo często swój niesamowity trening nóg. To właśnie nogi są jego największym atutem. Waga 102 kg nie prezentuje się imponująco, chociaż wyglada bardzo masywnie ale wiek 26 lat każe nam myśleć, że jeszcze ma sporo czasu aby doprowadzić swoje ciało na szczyty możliwości.

Data urodzenia: 1980 roku
Wzrost: 175 cm
Waga: 102 kg
 

Robert Burneika
Robert Burneika z Litwy czyli "hardcorowy koksu" jak często jest nazywany przez internautów. W ostatnim czasie ten chłopak robi prawdziwą furorę w sieci swoim jak by to powiedzieć ironicznym i lekkim podejściem do życia i treningów. 115 i 60 cm w łapie to główne walory tego zawodnika. Hardcorowy trening bez opierd..lania i Double Blast z Rocket Fuel to jest to co lubi najbardziej.

Data urodzenia: 18 lipca 1978 roku
Wzrost: 175 cm
Waga: 115 kg (poza sezonem 140 kg)


 

Flex Lewis
Flex Lewis ze stajni Gaspari'ego. Już niedługo to on może zdominować kategorie do 202 funtów, gdzie na razie rządzi i dzieli Kevin English i David Henry. W 2010 roku totalnie wyłączył się ze startów, ponieważ chciał mieć więcej czasu aby lepiej rozwiną swoja muskulaturę zwłaszcza klatkę piersiową. Niesamowite plecy, zwróćcie uwagę. Czy w 2011 zaskoczy wszystkich?

Data urodzenia: 15 listopada 1983 roku
Wzrost: 165 cm
Waga: 87 kg


 

Alexey Lesukov
Alexey Lesukov niesamowity 22-latek z Rosji. Od bardzo dawna jest na ustach całego światka kulturystycznego. Starty rozpoczął jako 18 latek wygrywając mistrzostwa juniorów w Rosji od razu został dostrzeżony. Widząc jego sylwetkę, wiek i postęp jaki uczynił, można śmiało przypuszczać, że będzie to zawodnik światowej klasy. 2011 rok to będzie czas próby dla
niego, ponieważ zobaczymy go na AC 2011 w klasie amator i wtedy zobaczymy na co go tak naprawdę stać.

Data urodzenia: 6 maja 1988
Wzrost: 169 cm
Waga: 92-99 kg


I to tyle,  tak przedstawia się moja subiektywna lista. Bardzo liczę na tych zawodników, ponieważ są młodzi i głodni sukcesu. Mam nadzieję, że ubarwia zawodową scenę kulturystyczną w nadchodzącym 2011 roku i sprawą nie jedną niespodziankę.

A dla Was, kto jest czarnym koniem 2011 roku?