Gwiazda kulturystyki zatrzymana za przestępstwo narkotykowe.

Amerykańska gwiazda kulturystyki Toney "X-man" Freeman został aresztowany przez policję podczas podpisywania płyt DVD w sklepie w mieście Sundsvallw Szwecji. Kulturysta został zatrzymany na oczach swoich fanów.

Freeman był tak zdziwiony, że pomyślał że to tylko głupi kawał. Toney szybko przekonał, że nie są to żarty.

Policja wiedziała ze Freeman odwiedzi Szwecję i z premedytacją zaplanowała zaaresztowanie.
Wszystko to pewnie ma jakiś związek z niedawnym zatrzymaniem grupy przestępczej podczas której 70 osób zostało oskarżonych o przestępstwa narkotykowe.

Po kontroli antydopingowej Toneya wykryto obecnośc steroidów anabolicznych i marihuany. Zatrzymany  tłumaczył to tym, że wrócił niedawno z Amsterdamu a tam wiadomo kilka razy się zaciągnął ( ze stereoidów nie wiadomo jak się wytłumaczył)

Po kilku godzinach wypuszczono Freeman'a. Lokalne doniesienia mówią, że Freeman nie jest już mile widziany w Szwecji, ale nikt nie zmusza go do wyjazdu. Niezależnie od tego, Freeman podjął decyzję o natychmiastowym wyjeździe.

Zobacz zatrzymanie Toney'a "X-man" Freeman'a


"Podczas tej operacji nauczyliśmy sie ze profesjonalni kulturyści używają sterydów, hormonów wzrostu i innych nielegalnych substancji” - powiedział Henrik Blusi, dyrektor policji w Sundsvall gazecie.

Szwecja uchodzi za bardzo restrykcyjny kraj jeśli chodzi o podejrzenia, rozprowadzania  lub posiadania nielegalnych środków dopingujących i narkotyków. Ta historia nie jest niczym nowym w Szweckim świecie kulturystyki. Martin Kjellström znany kulturysta z tego kraju,  zawodnik IFBB był wielokrotnie aresztowany i nękany przez rząd szwedzki w ciągu ostatniego półtora roku, wszystko z powodu jego ogromnych rozmiarów.

Już niedługo Jay Cutler wyruszy w swoją trasę po Europie a jednym z przystanków będzie właśnie Szwecja.