Marzysz o super bicepsach, przedramionach i mięśniu ramiennym ? - musisz wypróbować uginania Zottmana.

 

George Zottman ur. w 1867 roku w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych, to amerykański siłacz niemieckiego pochodzenia. W 1890 roku został uznany za najsilniejszego człowieka w USA. Na zdjęciu poniżej prezentuje swoje imponujące przedramiona (w szczycie formy 38 cm) i ramiona ( w szczycie formy 48 cm), w formie w wieku 57 lat :

George_Zottman.jpg

 
 
George Zottman jest autorem bardzo oryginalnego i skutecznego ćwiczenia na biceps, przedramiona i brachilis (mięsień ramienny) w jednym. Ćwiczenie to nosi nazwę - uginanie Zottmana.
 
Uginanie sztangielek Zottmana zbliżone jest do zwykłego uginania hantli z supinacją, jednakże różni się jednym bardzo istotnym szczegółem. Ruch zaczyna się gdy trzymamy sztangielki w pozycji zwykłej, następnie podnosząc sztangielki zaczynamy je obracać do pozycji trzymania sztangielek nachwytem, równolegle do ciała.  Z pozycji gdy ciężary trzymamy już w górze,  opuszczanie będzie wykonane trzymając je nachwytem. Opuszczanie sztangielek musi być bardzo powolne, dobrze gdyby trwało około cztery sekundy. Cały ruch, który wykonamy podczas uginania Zottmana pozwoli nam na jednoczesne aktywowanie wszystkich mięśni zginaczy ramion  jak i również przedramion. W drodze ku górze biceps wykonuje swoje dwie podstawowe funkcje; uginanie ramienia oraz supinowanie go, co przy okazji, w momencie młotkowym, aktywuje przez chwilę mięsień ramienny i przedramię. W fazie negatywnej ćwiczenia, poprzez zastosowanie nachwytu pracują przedramiona i mięsień ramienny.
 
miesien_ramienny.jpg
 
Jak widać, jest to najbardziej kompletny ruch jaki istnieje na uwydatnienie wielkości naszych ramion i przedramion.
 
Uginanie Zottmana:
 

 

 

 
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!
Niech będzie z Wami siła i honor!