Steve Davis, to jeden z najlepszych kulturystów "złotego wieku kulturystyki", chociaż nie tak znany jak chociażby Robby Robinson czy Frank Zane, to jednak zaliczał się do czołówki zawodniczej lat 70 - tych.

 

Steve zaczynał swoją przygodę z „żelaznym sportem” od trójboju siłowego, miał wtedy mocno otłuszczoną sylwetkę i ważył 129 kg, jednak gdy przerzucił się na kulturystykę, jego waga zmalała do 91 kg (184 cm wzrostu) i przy bardzo niskim procencie tłuszczu prezentował formę najwyższej klasy. Jego największą zaleta był symetria i proporcjonalność, nawet kosztem masy. Jego przemiana jest podziwiana do dziś:
 
Davis_przemiana.jpg
 
Znaczące stary rozpoczął od roku 1975 - na IFBB Mr. America zajął drugie miejsce, a dwa lata później osiągnął swój największy sukces, wygrał rywalizację na IFBB Mr. World, zarzekał się, że zrobił to bez używania środków dopingujących.
 
W osiągnięciu tego sukcesu pomógł mu sam ówczesny guru kulturystyki i jeden z najlepszych  trenerów wszech-czasów - Vince Gironda (mocno zadeklarowany przeciwnik środków dopingujących) , który opracował mu nowatorki system treningowy 8 x 8, 6 x 6
 
Vince_Gironda.jpg
 
Dietą i suplementacją zajął się kolejny ekspert w tej dziedzinie, Rheo H. Blair, który testował na Steve białko jego produkcji.
 
odzywki.jpg
 
Na najważniejszych zawodach kulturystycznych Steve Davis zajął 1979 IFBB Olympia - 10 miejsce (kategoria lekka) i 1981 IFBB Olympia - 14 miejsce.
 
Jego sylwetkę docenili redaktorzy największych pism kulturystycznych w USA takich jak: Muscle and Fitness, IronMan, Muscle Mag International, Muscle Digest i World Muscle.
 
magazyny_kulturystyczne.jpg
 
Jako weteran Davis z małymi lecz prestiżowymi sukcesami startował w IFBB Masters Olympia 1997 - 9 miejsce, 1999 IFBB Masters Olympia And Jan Tana Pro - 16 miejsce i 2002 IFBB Masters Olympia And Jan Tana Pro - 20 miejsce.
 
Steve Davis mając już grubo po 60 - tce dalej działa w branży "żelaznego sportu", zajmuje się szkoleniem trenerów kulturystyki, jest zapraszany na seminaria, opracowuje artykuły do magazynów oraz jest autorem popularnej książki na temat jego metod treningowych "Achieving Total Muscularity".
 
Achieving_Total_Muscularity.jpg
 
Steve_Davis1.jpg
 
Steve_Davis2.jpg
 
Steve_Davis4.jpg
 
Steve_Davis8.jpg
 
Steve_Davis9.jpg
 
Steve_Davis10.jpg