W pierwszej połowie 2011 roku udał się na "tamten świat" jeden z najwybitniejszych, największych kulturystów wszechczasów. Serge Nubret, bo o nim mowa, to legenda światowej kulturystyki.

 

Człowiek o niesamowitych proporcjach (jedna z najładniejszych klat  wszechczasów) i posągowej rzeźbie. W latach 70 - tych, godny rywal samego Arnolda. Jego forma nawet grubo po 60 - tce imponowała niesamowitą "pełnością" i "gęstością". 

 
Gdy skończył 70 lat wyglądał tak:
 

 
Wydawało się, że Serge dożyje spokojnie 80 - tki, a nawet i więcej zważywszy, że jego forma fizyczna jak i psychiczna była imponująca. Jednak życie napisało inny scenariusz. Sergio umarł 19 kwietnia 2011. Ale czy była to naturalna śmierć, czy ktoś mu w tym pomógł?
 
Zacząłem małe śledztwo w sieci, w celu wyjaśnienia "zejścia" "The Black Panther". I natrafiłem na tekst Joe Pietaro, który może nie wyjaśnia wszystkiego, ale pokazuje ogólny zarys sytuacji (nie wiem czy prawdziwy).
 

Serge_Nubret1.jpg

Tekst artykułu w całości przetłumaczony z:
 
 
"Oficjalne oświadczenie. Z przykrością informujemy że Serge Nubret nie żyje. Serge umarł 19 kwietnia 2011. Pogrzeb odbędzie się w Paryżu (Pere Lachaise) 29 kwietnia o 14:10. W międzyczasie mogą Państwo zostawić wiadomość rodzinie pod tym linkiem. 
Jego dzieci."
 
W lipcu 2009 magazyn MuscleSport Mag zamieścił artykuł "Tajemnice Serge Nubret", który został rozpowszechniony na całym świecie przez internet. Niedługo potem ktoś skontaktował z magazynem w którym pracuje i poprosił o usunięcie fragmentu artykułu dla bezpieczeństwa Nubreta. Postanowiliśmy jednak opublikować tekst w oryginalnej formie:
 
W obecnych czasach szybkiego dostępu do informacji, gdzie plotki mogą zostać rozwiane zanim jeszcze zostaną opublikowane, to jest niezwykłe, że informacje dotyczące zdrowia legendy kulturystyki są pełne wątpliwości od wielu miesięcy. Serge Nubret mając 70 lat ponoć ćwiczył, aby wystartować jako gość w tegorocznym konkursie Mr. Olympia. Niestety został znaleziony w stanie śpiączki w swoim domu we Francji 19 marca 2009. Strona internetowa zawierała to oficjalne oświadczenie:
 
Aby uciąć plotki pojawiające się w internecie, zdecydowaliśmy opublikować oficjalne informacje dotyczące stanu zdrowia Serga Nubrea.
 
"19 marca 2009 nasz tata został znaleziony w domu w stanie śpiączki przez strażaka. Został natychmiast przewieziony do szpitala Laribosiere. Od tego czasu przebywał on pod nadzorem personelu medycznego. Zdiagnozowano hipoglikemiczną śpiączke spowodowaną nieprawidłową pracą trzustki. Poinformujemy Państwa o wszelkich zmianach zdrowia Nurbreta.Zawieszamy tymczasem działanie strony. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. 
Jego Dzieci."
 
 
Nurbret był hospitalizowany i prawdopodobnie przeżył zawal, co nie zostało oficjalnie potwierdzone. Pojawiały się nawet plotki, że Nubret umarł. Jakiś miesiąc później na forum Quantum Touch napisano, że Nurbret mógł być otruty i że jego córka była jego głównym lekarzem:
 
Jakiś uzytkownik forum, sadze, że przyjaciel Serge'a napisał:
 
"Witajcie przyjaciele. Serge Nubret został zatruty z premedytacją. Jego zdjęcie to mój avatar. On jest w szpitalu Laeiboriesre weSerge_Nubret2.jpg Francji na oddziale toksykologii. On znajduje się tam od 4 tygodni. Nikt nie może go odwiedzać poza rodziną, czyli te osoby, którym nie ufa.

On był w świetnej formie. Teraz jest w dziwnym hipnotycznym stanie, nie wiem dlaczego. Jest odurzony, ma problem z rozpoznaniem ludzi. Mam nadzieję, że wypuszczą go niedługo. Ale on nie może jeść, mówić ani wstawać przez większość czasu. Stracił sporo wagi. Nie ma żadnych uszkodzeń serca ani mózgu. Jego córka jest jednym z lekarzy, ale ona trzymają wszystkich od niego z daleka. Ona jest anestezjologiem i obecnie kontroluje jego zdrowie, z nikim nie rozmawia na ten temat i nie pozwala nikomu się z nim widzieć. Ona walczy o jego życie. A my nie wiemy co tak naprawdę tam się dzieję?

Czuje się fatalnie w związku z tym co się dzieje, ponieważ to jest niewiarygodne i smutne. Proszę pomóżcie! Wyślijcie QT i modlitwy o jego zdrowie i siłę. Dziękuje wam bardzo."
 
 
Dzień później ten sam użytkownik na forum napisał:
 
 
"Dzisiaj mój przyjaciel we Francji napisał raport do policji w sprawie podjęcia śledztwa i wypuszczenia go ze szpitala. Modle się, aby przeżył do czasu gdy oni podejmą interwencję."
 
 
A potem na forum Muscular Development pojawiła się taka wiadomość od "przyjaciela Serga Nurbreta":
 
 
Serge_Nubret4.jpg"Drodzy przyjaciele Serge. Tommy i ja zbieramy wszystkie listy, aby przekazać Sergowi od swoich wszystkich przyjaciół i fanów życzenia miłości i wsparcia. Serge jest w szpitalu od 18 marca, wtedy został otruty w apartamencie Pascala i został wysłany na intensywna terapię na wydziale toksykologii. Śledztwo jest prowadzone od kilku tygodni, aby wykryć kto był w to zamieszany w szpitalu Laribosire (tam gdzie Serge jest pod wpływem środków po których nie rozpoznaje nikogo od ponad miesiąca i nie może się ruszać ani mówić).

Jego córka Karina, anestezjolog jest lekarzem odpowiedzialnym za niego. Nikomu nie pozwolono się z nim widzieć. Gdy Policja została powiadomiona zdrowie Serga zaczęło się gwałtownie poprawiać, mniej niż 24 godziny później zaczął rozpoznawać ludzi po tym jak leki przestały działać.

On wciąż nie jest w stanie za bardzo mówić ani się ruszać. Policja z District 10 nie przekazuje wiele informacji, z powodów bezpieczeństwa śledztwa, członkowie jego rodziny są związani ze śledztwem.

Zanim Serge został otruty był w swojej życiowej formie. Jego fizyczność i waga wyglądała tak samo jak dekady wcześniej za jego najlepszych czasów. Ponieważ on nie miał ataku serca/zawału i jego serce/mózg były w porządku mamy nadzieję na powrót pamięci i zdrowia. Mamy również nadzieję, że nie ma innych uszkodzeń z powodu zatrucia. Prześlijcie jemu pozytywną energię i modlitwę.

Dziękuje"
 
 
17 lipca pojawił się post na forum bodybuiliding.com zapewne od Nurbreta:
 
"Moje dzieci otruły mnie, aby mi zabrać pieniądze i nieruchomości.
One narkotyzowały mnie, żebym nie mógł mówić.
Nie mogę chodzić, nie chce umrzeć w tym szpitalu.
Szpital wie o wszystkim, ale tuszuje sprawę, pomóżcie mi się stąd wydostać"
 
 
Wpisaliśmy wszystkie powyższe posty w oryginalnej treści.
 
Co tak naprawdę się stało z Nubret'em jest wielką zagadką, ale wiemy na 100%, że on trenował i wyglądał świetnie jak na swój wiek. Były spekulacje że Nurbret używałSerge_Nubret5.jpg używek poprawiających siłę, co spowodowało jego chorobę. Nawet jeśli czegoś używał, to wątpie, że to było główną przyczyną zgonu.
 
MuscleSport Mag skontaktował się z IFBB i z osobą, która wysyłała te informacje do Muscular Developnemt prosząc o informacje i wyjaśnienie co jest, a co nie jest prawdą z tych informacji.
 
Jeśli przestępstwo zostało rzeczywiście popełnione, to powinny zostać oskarżone osoby odpowiedzialne za to. Jeśli nie został otruty, to należą się również przeprosiny dla jego rodziny, za stratę ojca i niezasadne oskarżenia.
 
Jaka była przyczyna jego śmierci? Czy zostało wszystko dokładnie sprawdzone przez władze Francuskie? Będziemy naciskać, aby na te pytania zostały należycie udzielone odpowiedzi.