U Billa jeden mięsień wyróżniał się ponad wszystkie inne. Był to triceps. Do tak znacznego rozwoju mięśni trójgłowych ramienia przyczyniły się podstawowe ćwiczenia oparte o ruch wyciskania francuskiego.

 

William Arnold "Bill" Pearl (ur. 31 października 1930 ) legenda i wielki propagator kulturystyki - amerykański wybitny kulturysta w latach 50 i 60-tych. XXw. Zdobył wiele tytułów i nagród, w tym wygrywając konkurs Mr Universe pięć razy.  Został trenerem, ekspertem i autorem wielu publikacji na temat kulturystyki. Przeszedł do historii jako jeden z pierwszych kulturystów wegetarian. Bill Pearl wyjaśnia swoją dietę „Nie zdradzę Wam dokładnie na czym polega lakto-wegetariańska dieta, mogę wam tylko powiedzieć jak ja się odżywiam ”Kiedy wstaje o 3:45 rano, co pasuje do mojego stylu życia, wypijam szklankę mięty. Kiedy wracam do domu z siłowni, czasami jem omlet z pięciu lub sześciu jajek przygotowany na różne sposoby. Spożywam także sera białego, chleb z otrębami z masłem i kolejną szklankę herbaty. Na lunch będę jadł świeżą sałatkę z różnymi dodatkami i składnikami. Jedynym dresingiem może być nie wielka ilość oleju i sosu winegret. Na wieczór moja żona przygotowuje różne rodzaje sufletu albo zapiekanki, mogę zjeść także kolejną świeżą sałatkę i na deser może jogurt albo owoc”.
 
Tytuły:.
1952 Mr. San Diego, 3rd place (San Diego, California)
1952 Mr. Oceanside (Oceanside, California)
1953 Mr. Southern California (Los Angeles, California)
1953 Mr. California (Los Angeles, California)
1953 A.A.U., Mr. America (Indianapolis, Indiana)
1953 N.A.B.B.A., Mr. Universe Amateur (London, England)
1956 Mr. U.S.A., Professional (Los Angeles, California)
1956 N.A.B.B.A., Mr. Universe, Professional, Tall Man’s Class (London, England)
1961 N.A.B.B.A., Mr. Universe, Professional (London, England)
1967 N.A.B.B.A., Mr. Universe, Professional (London, England)
1971 N.A.B.B.A., Mr. Universe, Professional (London, England)
1974 W.B.B.A., World’s Best-Built Man of the Century (New York, New York)
 
U Billa jeden mięsień wyróżniał się ponad wszystkie inne. Był to triceps. Do tak znacznego rozwoju mięśni trójgłowych ramienia przyczyniły się podstawowe ćwiczenia oparte o ruch wyciskania francuskiego. Bill był pierwszym kulturystą  który przekroczył magiczną granicę 50 cm w obwodzie bicepsa. Jego ramię mierzyło 51,3 cm, a po intensywnej rozgrzewce - 53 centymetrów. Ważył 104 kg, wzrost - 182 cm. (choć wiadomo że za tymi osiągnięciami była mocna farmakologia, jak na tamte czasy - już w roku 1958 Bill Pearl eksperymentował z braniem 30 miligramów Nilevaru dziennie. Chociaż przybrał 15 kilogramów w trzy miesiące, Bill nie czuł się zdrowo - bardzo toksyczny steryd, więc przestał).
 
Bill_Pearl.jpg
 
Bill_Pearl2.jpg
 
 
Bil Pearl:
Triceps jest dla mnie mięśniem który powinien być ćwiczony w każdym okresie treningowym bez względu na to jak ciężko pracował przy innych partiach - mięsień trójgłowy, to dwie trzecie ramienia dlatego też powinno się przykładać do niego większa uwagę niż do bicepsu.
Wyciskanie francuskie stojąc pomogło zwiększyć mi obwód ramion ale odkryłem że bardzo mało ludzi robi to ćwiczenie; dlatego polecam je szczególnie tym którzy chcą położyć priorytet na rozwój tej części ciała. Wykonując to ćwiczenie chwyć sztangę dłońmi (odstęp ok. 10-15 cm) i podnieś ciężar nad głowę. Opuszczaj sztangę powoli za głowę pamiętając o tym by wysoko trzymać łokcie - całą pracę mają wykonywać tricepsy, nie zatrzymuj ciężaru w żadnym punkcie, powtórzenia mają być płynne i spokojne. Zobaczysz że trzymając sztywno łokcie całą pracę przejmą mięśnie trójgłowe. Polecam od trzech do pięciu serii przy 8-10 powtórzeniach.
 
Bill_Pearl4.jpg
 
 
Bill_Pearl5.jpg
 
Bill_Pearl6.jpg
 
Bill_Pearl8.jpg
 
 
Bill_Pearl9.jpg
 
Bill_Pearl10.jpg
 
 
Bill_Pearl11.jpg
 
 
 
 
Sergio i Bill:
 
Sergio_i_Bill.jpg
 
Sergio_i_Bill2.jpg
 
 
Sergio_i_Bill4.jpg
 
Sergio_i_Bill5.jpg
 
 
 
Bill i Arnold:
 
Bill_i_Arnold.jpg
 
 
Niech będzie z Wami siła i honor !