Na spalanie tłuszczu, zbilansowanie energii i podkręcenie testosteronu.

 

Kiedy chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej, prostota jest często pomijana na rzecz niepotrzebnie skomplikowanych systemów i planów na odchudzanie. Ludzie niepotrzebnie starają się liczyć kalorie, mieszają i łączą kilka różnych składników aby aktywować i spalić tkankę tłuszczową, eliminują wszystkie pokarmy o wysokiej kaloryczności lub nie piją nic przez cały tydzień z wyjątkiem soków. I kończą zazwyczaj tam gdzie zaczęli – z niechcianą tkanką tłuszczową!
 
Cóż, jestem tutaj aby powiedzieć wam, że jest łatwiejszy sposób, prostszy i bardziej zabawny.
 
Ten sposób nazywa się “Steak & Eggs” (steki i jajka).
 
dieta_tluszczowa.jpg
 
Dieta “Steak & Eggs” została rozwinięta przez sławnego trenera kulturystyki Vince’a Gironde, jako droga do spalenia całego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stosowana przez czołowych kulturystów z lat siedemdziesiątych podczas fazy redukcji, a nawet przez ówczesne gwiazdy filmowe.
 
Vince_Gironda.jpg
 
Jest to najprostsza dieta jaka istnieje i zarazem najbardziej efektywna.
 
“Dieta steki i jajka, jest dokładnie taka jak brzmi – jesz steki i jajka i patrzysz jak znika tłuszcz”.
 
Jesz tylko trzy posiłki na dzień: śniadanie, obiad i kolacja. Na pierwszy posiłek jesz od 250 gram do 0,5 kilograma steków wołowych i od 4 do 6 jajek. Na drugi posiłek jesz dokładnie to samo, tak samo i na trzeci. (Old Schoolowi kulturyści ze „Złotej Ery” potrafili zjadać nawet do 2 kg mięsa dziennie). Smażysz steki i jajka na patelni z odrobiną masła lub oleju kokosowego (na patelniach teflonowych można smażyć bez dodatku masła czy oleju). Możesz przyprawić odrobiną soli bądź pieprzem. Jajka przygotuj tak jak lubisz: w postaci jajecznicy, jajek sadzonych, jajek na miękko lub na twardo. Żadnych węglowodanów, żadnych warzyw, żadnego innego jedzenia, żadnych przekąsek, żadnych napojów z wyjątkiem wody.
 
Każdego siódmego dnia można zastosować tak zwany “oszukany dzień” i możesz jeść wtedy cokolwiek zechcesz. Co prawda wszystko jest dozwolone, jednak najlepszym i najrozsądniejszym wyborem będzie spożywanie pełnowartościowych, głównie o odczynie zasadowym posiłków, czyli dużo warzyw i owoców).
 
To jest sześć dni na stekach i jajkach oraz jeden dzień wspaniałego obżarstwa. Powtarzaj aż będziesz szczupły. (Osobiście polecam być przez cały czas na diecie “Steak and Eggs”. Jeżeli mimo to chcesz zastosować jeden dzień obżarstwa, niechaj będzie to niedziela aby każdy poniedziałek zacząć z odpowiednim nastawieniem na spalanie).
 
Czy nie jest trudno jeść tylko steki i jajka?
 
To jest trudne tylko psychicznie. Od strony fizycznej czujesz się świetnie na tej diecie.
 
 
Czy nie będę głodny przez cały czas jedząc tylko steki i jajka dwa razy dziennie?
 
Na początku być może tak. Ale kiedy już zaczniesz stosować tą dietę nawet nie dostrzeżesz, że jesteś głodny. Tłuszcze i białka są bardzo sycące i napełniające. Tak jest tylko wtedy kiedy jemy węglowodany, nasze ciała sygnalizują nam aby jeść więcej i więcej. Każdy z nas zna ten zabawny stan kiedy po 30 minutach od zjedzenia chińszczyzny stajemy się głodni. Ponieważ to jest tylko ryż i inne węglowodany. Tłuszcze i białka dostarczają energii na długi okres czasu. Ktoś może usiąść sobie wygodnie i jeść przez cały dzień przekąski zawierające głównie węglowodany, np.: chipsy ziemniaczane i ciastka. Z kolei steków i jajek nie będziesz w stanie jeść na okrągło przez cały dzień ponieważ będziesz nasycony już po pierwszym posiłku.
 
 
Ale czy steki i jajka smażone na maśle nie będą wtedy obfite w tłuszcz i niezdrowe?
 
Obfite w tłuszcz, tak. Niezdrowe, nie. To czego nie słyszysz w wieczornych wiadomościach to, że nasycone kwasy tłuszczowe są istotne dla zdrowia, witalności i testosteronu. Rozejrzyj się po prosto wokół i zauważ jak ludzie obsesyjnie unikają tłuszczy jakby były wcieleniem zła. Tłuszcze są istotne dla utrzymania szczupłej sylwetki. Musisz spożywać tłuszcze, ponieważ dostarczają stale energii przez cały dzień. Kiedy nie spożywasz tłuszczy, po prostu jesz dalej (u ludzi to jest nazywane podjadaniem, u zwierząt wypasaniem) Wszystkie zwierzęta, które się wypasa są grube, wszyscy ludzie, którzy podjadają są grubi.
 
 
Jak dieta “Steak and Eggs” przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej?
 
Dieta na stekach i jajkach jest dietą ketogeniczną. To znaczy, że jest bogata w tłuszcze i w białko, bez węglowodanów. Kiedy węglowodany są wyeliminowane jako źródło energii, Twoje ciało spala wtedy tkankę tłuszczową, aby dostarczyć paliwa. Aby dieta ketogeniczna działała musisz jeść tłuszcze i pozbyć się węglowodanów.
 
 
Jak dieta “Steak and Eggs” daje zbilansowaną energię?
 
Na tej diecie nie spożywasz żadnych węglowodanów. Kiedy jesz węglowodany, Twój poziom insuliny nagle wzrasta co przejawia się wybuchem energii i zmęczeniem.  Wszyscy znamy to uczucie kiedy po spożyciu obiadu nie myślimy o niczym innym jak o pójściu spać. Tak się dzieje ponieważ podczas standardowego obiadu spożywamy dużo węglowodanów. Kiedy wyeliminujesz węglowodany, pozbędziesz się także nagłego skoku poziomu insuliny, co zaowocuje stałym poziomem energii przez cały dzień.
 
 
Czy dieta “Steak and Eggs” podkręci naturalnie poziom testosteronu?
 
Proste. Tłuszcz i cholesterol są budulcem testosteronu i muszą być spożywane aby zwiększyć naturalnie poziom tego hormonu.
 
 
Czy mogę jeść inne mięso poza stekami?
 
Jeżeli potrzebujesz zastąpić steki innym mięsem, nie ma problemu. Wiem, że nie każdego jest stać na to, aby codziennie jeść kilogram wołowiny, dlatego osobiście polecam mięso z kurczaka, indyka czy też niedocenianą wątróbkę. Sam tak robię z doskonałymi efektami. Mimo wszystko staraj się zachować dietę opartą o mięso wołowe lub też urozmaiconą w pozostałe rodzaje mięs.
 
 
Jeśli nie będę jadł warzyw, to czy nie będę miał wtedy niedoboru witamin i minerałów?
 
Przekonajmy się. Jakieś 85 gram wołowiny dostarcza nam taką samą ilość żelaza co 350 gram szpinaku. 515 gram wołowiny zaspokaja nasze zapotrzebowanie na cynk i selen w 40% (jedne z najważniejszych pierwiastków w organizmie mężczyzny). 0,5 kg wołowiny zaspokaja nasze zapotrzebowanie na witaminę B12 w 50% i w 25% na witaminę B6. Mięso wołowe to jedno z najzdrowszych posiłków jakie możesz zjeść. Jajka zawierają z kolei dużo wapnia, fosforu i magnezu.
 
 
Jak długo powinienem stosować tą dietę?
 
Tak długo jak zechcesz, lub tak długo jak potrzebujesz.
 
 
Dla kogo jest przeznaczona ta dieta?
 
Dla każdego kto chce naturalnie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Dla każdego kto chce mieć stały poziom energii i dla każdego kto chce naturalnie podwyższyć poziom swojego testosteronu oraz jakość umięśnienia.
 
Zasady do zapamiętania:
 
Przestań obawiać się spożywania tłuszczy! Jeżeli ta dieta ma działać, to MUSISZ je spożywać. Jeśli jesz zero węglowodanów i małą ilość tłuszczy, możesz doprowadzić do zatrucia swojego organizmu białkiem. Białko samo w sobie jest toksyczne i dlatego w pożywieniu musi być dostarczone z węglowodanami lub tłuszczami.
 
Staraj się pić dziennie od 3 do 4 litrów wody. Wodę pij minimum 30 minut przed posiłkiem i minimum 30 minut po posiłku. (aby nie rozrzedzić soków żołądkowych, które zaczynają trawić pokarm).
 
Nigdy nie podjadaj żadnych przekąsek. To nigdy nie kończy się na jednej, jak już spróbujesz to będziesz chciał więcej i więcej, aż zjesz całe opakowanie batoników.
 
Pamiętaj, sześć dni na stekach i jajkach, jeden dzień oszukanych posiłków z dużą zawartością węglowodanów. Po tym dniu wspaniałego obżarstwa, w lustrze będziesz wyglądał po prostu fantastycznie. Jest tak dlatego, ponieważ podczas diety ketogenicznej Twoje mięśnie mogą wyglądać płasko i mogą być wyszczuplone. Natomiast po całym dniu pełnym węglowodanów (najlepiej gdyby było to pełnowartościowe, zdrowe z odczynem zasadowym posiłki bogate w węglowodany, np.: kasza jaglana, suszone owoce takie jak daktyle, figi oraz ciemne morele, miód). Twoje mięśnie napełnią się wodą i będą wyglądały spektakularnie.
 
classic_physique.jpg
 
 
"Lukas a Lean, Mean, Steak&Eggs Eating Machine"