"Pamiętajcie, sukces jaki chcecie odnieść jest miarą Waszego włożonego trudu."

 

"Odkrywamy talenty" to projekt w którym chcemy Wam drodzy internauci przybliżyć sylwetki pasjonatów wszelkich sportów siłowych. Będą to osoby, nieznane, które jednak dzięki ciężkiej pracy, uporowi i talentowi stali się wspaniałymi atletami. Chcemy też Wam pokazać że zdrowy tryb życia i mocny trening przynoszą coś więcej niż tylko satysfakcję.
 

 

 

1. Witam, proszę na początku przedstawić się naszym czytelnikom? 

Cześć wszystkim! Nazywam się Zachary Krajniak pochodzę z Wrocławia. Mam 20 lat. Moja obecna waga to 73/ 72 kg. Jestem typowym ektomorfikiem. Moje aktualne rekordy to:martwy ciąg 200 kg, wiosłowanie w opadzie 130 kg , wiosłowanie na maszynie 150 kg, klata piersiowa płaska 150 kg, skos w górę 140 kg, przysiad ze sztanga na barkach zaliczone 180 kg, 155 kg x 10 powt. 4 serie ostatnio, biceps prosty 70 kg lub 80 kg, triceps łamany francuz max 70 kg, wyciskanie za głowy 100 kg

 

2. Od kiedy zaczęła się twoja przygoda z kulturystyką, czy wcześniej trenowałeś jakieś inne sporty, może coś związanego ze sportami siłowymi?

Moja przygoda z kulturystyką zaczęła się 17.11.2008 roku gdy zdecydowałem się po namowie kolegi zapisać na siłownie i zacząć regularnie ćwiczyć.Od tego czasu z sentymentu, kolekcjonuje wszystkie karnety jakie tam zakupiłem;) Wcześniej trenowałem sztuki walki, krav maga, parkour, ogólnie mnie do wszystkich sportów ciągneło. Zawsze była piłka nożna, siatkówka, pływanie, gra w koszykówkę, jazda na rowerze, bieganie itp. No i oczywiście bez trudu robiłem kiedyś akrobacje salta, fiflaki, gwiazdy itp. Tak samo pompki, stanie na rękach czy podciąganie. Na początku trenowania przed siłownią wykonywałem pompki w domu. Zawsze byłem aktywnym chłopakiem i tak mi zostało do teraz;)

 

3. Co najbardziej motywuje Cię do treningu? 

Najbardziej motywującą mnie rzeczą do treningu jest, jasno postawiony cel. Uzyskanie mistrzowskiej sylwetki, proporcji a także chęć zostania zawodowym kulturystą. Co mnie motywuje? Każdy trening jest inny. Musze go tak zrobić, jakby był moim ostatnim... Chcę na treningu dawać z siebie 100%. Moją motywacją jest każdy nowy ciezar i postep.

 

4. Czy masz jakiegoś ulubionego kulturystę, którego podziwiasz i wzorujesz się na nim?

Ulubionych kulturystów mam sporo. W gruncie rzeczy mówiąc podobają mi się klasyczne sylwetki. Wzorować mogę się na Arnoldzie Schwarzenegger'rze, Francu Columbu. Genetycznie, budową ciała przypominam Franka Zana. Dążę do jak najlepszych kształtów, mistrzowskich proporcji, prezentowania swojego ciała jak Zane. Mistrzowskiej klasy;) Chciałbym kiedyś dojść do tego...

 

5. Czy stosujesz jakąś rygorystyczną dietę, czy wspomagasz się odżywkami?

W trakcie zdobywania masy stosuje dietę masowa przy redukcji jak zajdzie potrzeba będzie i redukcyjna. Ścisła dieta? Hmmm....Zastanówmy się... Ująłbym to tak. Mam jakiś plan diety to się go trzymam. Nie będę pisał ile i co jem i o których godzinach, bo to można przeczytać na mojej stronie. Co do odżywek to każdy kulturysta je stosuje. Ja stosuje zwłaszcza gainery, białka i rożnego rodzaju kreatyny.

 

6. Co jest wg. Ciebie najtrudniejsze w utrzymaniu ścisłej diety kulturystycznej?

W moim przypadku szybka przemiana materii pozwala mi jeść dużo i często. Co jest najgorsze? Gdy jem to samo. Są takie dni,że patrze na posiłek i robi mi się nie dobrze. I modle się,żeby nie zwymiotować bo i tak bym musiał znowu jeść to samo. W pogotowiu, jak nie daje rady połknąć pogryzionego posiłku, stoi baniak z woda. Pomocna rzecz gdy je się od 6 do 7 posiłków;) Najtrudniejsze jest zmuszanie organizmu do spożywania dużej ilości posiłków i trzymania się ścisłej diety. Godzina, odstępy czasowe, ilość posiłku itp.

 

7. Jakie jest twoje ulubione ćwiczenie a jakie najmniej lubiane?

Hmmnn... Ulubione ćwiczenia? Pomyślmy... Myślę,że każdą partię uwielbiam robić, gdy czuje jak pracuje mięsień, jak dostaje pompy podczas treningu. Ale moim takim ulubionym ćwiczeniem są przysiady, wiosłowania w opadzie, martwy ciąg, pompki szwedzkie, uginanie bicepsów oraz tradycyjne wyciskanie klatką piersiowa na ławce prostej i skośnej w górę;) Nie mam takiego ćwiczenia, którego nie lubie. Każde sprawia mi przyjemność. Szczególnie ćwiczenia, które wymagają bardzo dużego wysiłku jak trening nóg czy  pleców.

 

8. Zrobiłeś niesamowite postępy w przeciągu dwóch lat, myślisz, że to była głównie zasługa treningu, diety, czy może jeszcze czegoś innego? 

Zasługa? Myślę,że to konsekwencja, trzymanie się skrupulatnie diety, nie opuszczanie treningów, trenowanie na 100%, dobre suplementy no i oczywiście moja genetyka.

 

9. Twoje najbliższe cele związane z kulturystyką?

Debiuty kulturystyczne 2010 lub 2011 w Ostrowie Mazowieckiem (marzec), kulturystyka klasyczna lub kat do 75 kg. Zależy od formy jaką będę prezentował;).

 

10. Jak myślisz dlaczego ludzie uprawiają kulturystykę?

Myślę, że im tak jak mi ćwiczenia na siłowni, sprawiają przyjemność. Samo to, że można coś zrobić własną pracą, kształtować swoje ciało, zdobywać doświadczenie, poznawać nowych ludzi, uczyć się od innych.... Czuć mięsień na treningu, mieć pompę... Czuć, że żyje się zdrowo;)

 

11. Wg. Ciebie jakie najczęstsze błędy popełniają młodzi, niedoświadczeni bywalcy siłowni?

Dużo osób z tego co widzę np.trenuje wszystkie partie jednego dnia bądź w ogóle nie stosuje rozgrzewki itp. Moim zdaniem największym błędem początkujących jest brak diety, nie potrafią skupić się na treningu, źle dobierają ćwiczenia. I to,że za szybko chcą zdobyć mięśnie. Każdy kto zaczyna na początku popełnia największy błąd. Dobiera zestaw ćwiczeń na bazie kolegi, znajomego bądź treningu w internecie.Fakt faktem,że trzeba się konsultować. Ale najważniejsze jest to,żeby wiedzieć jakie ćwiczenia dobrać pod siebie, kiedy czujemy spięcie mięśnia, pompę jak tego nie ma to nie ma co ćwiczyć. Jak mówi słynny kulturysta Greg Valentino: ,,profesjonalistę od amatora rożni to,że potrafi oddziaływać na swoje ciało, dobierać odpowiednie ćwiczenia..." Dodaje także,że każdy powinien dobierać ćwiczenia, trening i dietę pod typ budowy w kulturystyce. W skrócie swoja genetykę. Należy wszystko robić pod nią. Ja np. jestem ektomorfikiem trenuje ostro, mało dni w tygodniu, jem sporo i dobieram takie ćwiczenia, że czuje to co mam czuć pompę mięśniową;) 

Wszystko można zobaczyć i przeczytać na mojej stronie internetowej: http://sniz.prv.pl. Serdecznie zapraszam.

Dzisiaj przedstawię wam mój trening klatki piersiowej z bicepsem, między seriami przedramię.

 

Klatka piersiowa:

- rozgrzewka gryf [15 powt.], sztanga 50% CM [10 powt.], sztanga 75% CM [5 powt.]

1. Wyciskanie sztangi na skosie głową w górę rozstaw rąk szeroki(barkowy)i wąski(trickowy)[4 serie]

2. Wyciskanie hantli na skosie głową w górę rozstaw rąk szeroki i wąski[4 serie]

3. Rozpiętki na ławce skośnej głową w górę [3 serie]

4. Pompki na poręczach [3 serie] w trakcie przedramię [4 serie]

 

Biceps + przedramię:

1. Uginanie gryfem prostym [4 serie]

2. Uginanie gryfem łamanym [3 serie]

3. Uginanie hantlą w opadzie[4 serie]

 

Dziękuje za wywiad. Pamiętajcie sukces jaki odnosicie jest miarą Waszego włożonego trudu.