Dzisiaj poznamy sylwetkę Ireneusza Pochwały, który niedawno zadebiutował na polskiej scenie kulturystycznej.

 

"Odkrywamy talenty" to projekt w którym chcemy Wam drodzy internauci przybliżyć sylwetki pasjonatów wszelkich sportów siłowych. Będą to osoby, nieznane, które jednak dzięki ciężkiej pracy, uporowi i talentowi stali się wspaniałymi atletami. Chcemy też Wam pokazać że zdrowy tryb życia i mocny trening przynoszą coś więcej niż tylko  satysfakcję.

 
Irek_Pochwala.jpg
 
1. Witam, proszę na początku przedstawić się naszym czytelnikom? 
Witam, mam na imię Ireneusz Pochwała pochodzę z Głubczyc i mam 17 lat. Waga w sezonie to około 73kg, a poza sezonem to około 80kg, na siłowni ćwiczę od 2 lat uczę się w Zespole Szkół nr.3 w Kędzierzynie-Koźlu.
 
2. Czy pamiętasz,  jak zaczęła się Twoja przygoda z kulturystyką? Czy wcześniej trenowałeś jakieś inne dyscypliny, może coś związanego ze sportami siłowymi?
Na początku interesowały mnie sporty walki, i trenowałem z kolegami mma, boks, ale kiedy pierwszy raz wybrałem się na siłownię, od razu się w niej zakochałem! Chciałem zwiększyć swoją siłę i masę mięśniową. Porzuciłem poprzednie dyscypliny i poświęciłem się w całości kulturystyce.
 
3. W tym roku zadebiutowałeś na polskiej scenie kulturystycznej, powiedź co to były za zawody i jakie miejsce zająłeś?
Debiutowałem na Mistrzostwach Polski szkół ponad gimnazjalnych w Kłodzku, zająłem tam 3 miejsce.
 
4. Co było najtrudniejsze w przygotowaniach do debiutanckiego startu?
Najtrudniejsze jest utrzymanie diety i odmawianie sobie przyjemności takich jak słodycze, słodzone napoje oraz normalne jedzenie, mówię tu o takim które jest przyprawione.
 
5. Jesteś bardzo młodym zawodnikiem, jaki jest twój stosunek do środków dopingujących? Czy są one niezbędne, aby walczyć o najwyższe trofea w kulturystyce?
Jak na  razie uważam że muszę w pełni wykorzystać mój wrodzony potencjał, obawiam się skutków ubocznych, dlatego nie sięgam po żadne zakazane środki. Tak, niestety są one niezbędne, bo ćwicząc bez "soku" nie można osiągnąć gigantycznych rozmiarów, które tak bardzo mi się podobają. Moim celem jest waga ponad 100kg.
 
6. Jak zdobywasz środki finansowe pozwalające Ci na start w zawodach?
To jest najtrudniejsze, zdobywam je pracą w firmie leśnej, która zajmuję się budowaniem dróg leśnych, także rodzina wspiera mnie finansowo, oraz pomaga mi mój trener z siłownie "Vitalis" w Głubczycach.
 
7. Co najbardziej motywuje Cię do treningu?
Motywujące dla mnie jest to, że mój wygląd nie osiąga moich wymagań, ciągle jest coś do poprawienia. Chcę być jak najlepszy, a to wymaga poświęcenia. A podczas treningu nakręcam się muzyką, która jest dla mnie bardzo ważna.
 
8. Powiedź proszę ile gram białka, węgli, i tłuszczu jesz w czasie budowy masy mięśniowej? Czy może aż tak bardzo nie przykładasz do tego uwagi i po prostu jesz jak najwięcej?
Około 200 gram białka, 450 gr węglowodanów 85 gr tłuszczu. Dieta po podstawa - powtarzam to każdemu. Co z tego że będę ćwiczył do upadłego, jak nie dostarczę mięśniom budulca?
 
9. Czy stosujesz jakieś odżywkami? 
Tak, podczas budowania masy mięśniowej stosuję odżywkę typu gainer, kreatyne, aminokwasy. Gainera przed i po treningu łącze z kreatynom, aminokwasy typu bcaa - 4 tabletki rano, po śniadaniu, przed treningiem i po treningu.
 
10. Jeśli chodzi o płeć piękną, czy kobietą podoba się wygląd tzw: "przypakowanego gościa"? Jeśli tak, to jak dają o tym znać? 
Nie jestem kobietą, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie... Ale jak mniemam, kobiety wolą większych facetów niż jakiś wymoczków ;)
 
11.Czy masz jakiegoś idola w świecie kulturystyki?
Moimi idolami są wszyscy, którzy byli Mr.Olimpia, czyli np: Ronnie Coleman, Jay Cutler, Dorian Yates, Arnold Schwarzenegger. 
 
12. Najbliższe cele sportowe?
Przede wszystkim, zwiększenie masy mięśniowej, i w zależności od tego jak będę wyglądał starty w następnych zawodach.
Dziękuję za wywiad.
 
Irek6.jpg
 
 
Irek8.jpg
 
Irek9.jpg
 
Irek1.jpg
 
 
Irek2.jpg
 
Irek4.jpg
 
Irek5.jpg
 
Irek10.jpg
 
Irek11.jpg