Dzisiejszym talentem będzie Paweł Seremak z zawodu żołnierz i Mr.SFD z 2010 roku.

 

 "Odkrywamy talenty" to projekt w którym chcemy Wam drodzy internauci przybliżyć sylwetki pasjonatów wszelkich sportów siłowych. Będą to osoby, nieznane, które jednak dzięki ciężkiej pracy, uporowi i talentowi stali się wspaniałymi atletami. Chcemy też Wam pokazać że zdrowy tryb życia i mocny trening przynoszą coś więcej niż tylko satysfakcję.

 
 
1. Witam, proszę na początku przedstawić się naszym czytelnikom?
Cześć, nazywam się Paweł Seremak. Mam 29 lat i 188cm wzrostu. Mieszkam w miejscowości Sobolew w Województwie Mazowieckim Jestem żołnierzem. Na siłowni trenuję od 1999 roku, wcześniej ćwiczyłem jakiś czas w domu. Od 2007 roku regularnie biegam.
 
 2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z kulturystyką, czy wcześniej trenowałeś jakieś inne dyscypliny?
Do wieku juniora trenowałem piłkę nożną. Poza tym grałem i nadal grywam w koszykówkę. Moja przygoda z kulturystyką zaczęła się od robienia w domu różnych pompek i podciągań na drążku. Zacząłem ćwiczyć, bo byłem szczupły i imponowały mi muskularne sylwetki. Nie stosowałem sterydów, popełniałem dużo błędów treningowych i dietetycznych. W konsekwencji poprawianie sylwetki szło powoli, ale nie zniechęcałem się tym, gdyż jestem z natury cierpliwy.
 
3. Wygrałeś tytuł Mr.SFD 2010 amatorów, co skłoniło Cię do wzięcia udziału w tym konkursie?
Kierowała mną chęć porównania się z osobami które również nigdy nie startowały na scenie.
 
 4. Czy jakoś w szczególny sposób przygotowywałeś się do tego konkursu?
Jako że przez cały rok staram się być w dobrej formie, wystarczyło że kilka tygodni przed konkursem odstawiłem przypadkowe posiłki, a przed zrobieniem zdjęć lekko się odwodniłem. Nie liczyłem kalorii ani makroskładników, bo nigdy tego nie robię.
 
 5. Jaką nagrodę dostałeś?
Różne odżywki, suplementy i akcesoria o wartości ponad 2000zł.
 
 6. Czy po zdobyciu tego tytułu, jakoś wzrosło zainteresowanie Twoja osobą?
Nie specjalnie.
 
 7. Czy ktoś pomagał Ci w przygotowaniach?
Nie. 
 
 8. Jaką dietę stosujesz i suplementację? Czy masz jakieś ulubione danie?
Stosuję dietę zbilansowaną, opartą o mało przetworzony pokarm, z niezbyt dużą ilością białka zwierzęcego. Nie mam ulubionego dania. Smakuje mi nisko przetworzony pokarm. Suplementów i odżywek nie stosuję od prawie roku. Wcześniej jadłem głównie odżywki białkowe i kreatynę. Z nagród za mr. sfd nie zjadłem nic, przydały się innym osobom.
 
 9. Jak byś miał wybrać 3 ćwiczenia, które Twoim zdaniem najlepiej budują masę mięśniową?
Ciężko wybrać trzy. Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe na wolnych ciężarach.
 
10. Twoje najbliższe cele związane z kulturystyką? 
Chcę przede wszystkim utrzymać sylwetkę i nie złapać kontuzji. Być może kiedyś spróbuję swoich sił w kulturystyce klasycznej.
 
 11. Rozpisz proszę twój typowy tygodniowy rozkład treningów i czy stosujesz w niej jakieś Zasady Weidera?
Jeden trening poświęcam na przećwiczenie górnych partii ciała, na drugim robię nogi, martwy ciąg i brzuch. Czasami rozbijam górę ciała na treningi pchania i ciągnięcia. Nie mam ustalonych dni treningowych. Trenuję gdy mam czas i ochotę. Zdarza mi się stosować każdą zasadę Weidera, poza gigant seriami i treningiem podwójnie dzielonym.
 
 Oto jak prezentuje się Paweł Seremak:
 
1_most_muscular.jpg
 
2_najszersze_przodem.jpg
 
3_bicepsy_przodem.jpg
 
4_uda_i_brzuch.jpg
 
7_najszersze_tylem.jpg
 
5_klata_bokiem.jpg
 
8_bicepsy_tylem.jpg
 
6_triceps.jpg
 
 nagrody.jpg
 
 
Dziękuje portalowi sportowiec.org za możliwość zaprezentowania swojej osoby. Pozdrowienia dla wszystkich trenujących w siłowniach.