Najsilniejszy człowiek świata nazywa się: Brian Shaw!

 

Mamy nowego Mistrza Świata Strongman - WSM 2011, jest nim potężny ( około 2 m wzrostu i około 200 kg wagi) Amerykanin Brian Shaw, który jako pierwszy strongman w historii wygrał w jednym roku zarówno zawody Arnold Clasicc i Mistrzostwa WSM, tego wcześniej nikt nie dokonał! ( dokonał tego Zydrunas Savickas, ale wówczas MŚ były rozgrywane w 2 odrębnych federacjach - WSM i IFSA, Savickas był mistrzem w IFSA, a w WSM królował Pudzian). Brian Shaw był faworytem tych zawodów, już w ubiegłym roku „Big Z”, wygrał z nim o włos, a w tym roku na AC Brian wygrał wyraźnie z Savickasem, pokazując, iż nadchodzi zmiana warty w światowym strongmanie. Niespodziewanie na 3 miejscu uplasował się wielki (2m wzrostu, około 180 kg, 60 cm - biceps) Anglik Tery Hollands ( były rugbista), dopiero 8 na AC 2011, który był już 3 na WSM w 2007 roku, ale wówczas był podział na federacje i wszyscy najlepsi stertowali w IFSA. Niespodzianką jest również dopiero 5 pozycja Dereka, który wyraźnie najlepsze lata ma już za sobą. Bardzo wysoką 6 lokatę zdobył debiutant Islandczyk Bjornsson, który przegrał w tym roku na AC w Mistrzostwach Świata Amatorów  z naszym Mateuszem Baronem. Nisko bo na 8 miejscu uplasował się Mike Jenkins - ubiegłoroczny Mistrz Świata Amatorów i 2 na AC 2011. Nas boli słaba postawa Polaków: Mateusza Barona - aktualnego MŚ Amatorów i Krzysztofa Radzikowskiego - który był zapowiadany na następcę Pudziana ( Pudzian to jego trener), którzy nawet nie wyszli z swoich grup eliminacyjnych!

 
WSM_2011.jpg
 
 
Ostatnia konkurencja, która zawarzyła o pierwszym miejscu, Brian Shaw vs. Zydrunas Savickas. 
 
 
 
Tabela Mistrzostw Świata:
 
·  1.Brian Shaw- USA - 50pkt 
·  2.Zydrunas Savickas-Litwa - 46pkt 
·  3.Terry Hollands-UK - 43pkt 
·  4.Laurence Shahlaei-UK - 36,5pkt 
·  5.Derek Poundstone -USA - 32pkt 
·  6.Thor Bjornsson- Islandia - 29,5pkt 
·  7.Vytautas Lalas -Litwa – 29,5pkt 
·  8. Mike Jenkins-USA – 26,5pkt 
·  9.Stefan Solvi Petursson -Islandia -23,5pkt 
·  10.Ervin Katona-Serbia -6,5pkt
 
 
Wyniki rywalizacji w grupach eliminacyjnych:
 
Grupa 1
·  Brian Shaw- USA- 27pkt
·  Thor Bjornsson- Islandia - 20.5pkt
·  Mark Felix- UK - 19,5pkt
·  Jean Francois Caron- Canada - 13,5pkt
·  Rauno Heinla- Estonia - 13,5pkt
·  Nick Best- USA - 10pkt
 
Grupa 2
·  Laurence Shahlaei-UK - 26pkt
·  Ervin Katona-Serbia - 18pkt
·  Espen Aune - Norwegia - 15pkt
·  Sergiej Romanchuk-Ukraina - 14pkt
·  Paul Pirjol-Romunia - 12pkt
·  Travis Ortmayer-USA - wycofał się
 
Grupa 3
·  Vytautas Lalas -Litwa - 29pkt
·  Terry Hollands-UK - 21pkt
·  Martin Wildauer-Austria - 20pkt
·  Mateusz Baron-Polska - 13,5pkt
·  Jason Bergmann-USA - 13,5pkt
·  Juha Matti Jarvi-Finlandia - 8p
 
Grupa 4
·  Zydrunas Savickas-Litwa - 22pkt
·  Mike Jenkins-USA - 19pkt
·  Josh Thigpen-USA - 14pkt
·  LP Jean-Canada - 14pkt
·  Alexander Klyushev-Rosia - 10pkt
·  Rob Frampton-UK - 5pkt
 
Grupa 5
·  Derek Poundstone -USA
·  Stefan Solvi Petursson -Islandia
·  Vidas Blekaitis-Litwa - 17,5pkt
·  Jack McIntosh-UK - 17pkt
·  Krzysztof Radzikowski-Polska - 17pkt
·  Derek Boyer-Australia - 10,5pkt
 
 
 Niech będzie z Wami siła i honor!