Każdy fan żelaznego sportu marzy o potężnych ramionach, które są wizytówką, każdego  „uważanego” kulturysty.

 

Większość ćwiczących koncentruje się na najbardziej „pokazowej” grupie mięśniowej w obrębie ramion, czyli na bicepsie (dwugłowe ramiona, które stanowią ok 1/3 masy ramion) lub na masywnych tricepsach ( trójgłowe ok. 2/3  obwodu ramienia). Wielu pakerów zapomina, że pomiędzy bicepsem a tricepsem znajduje się jeszcze brachialis (mięsień ramienny).  Brachialis to płaski jedno-stawowy mięsień, zgina on staw łokciowy, czyli zgina przedramię i podciąga je. Jeżeli marzymy o pełnych dobrze wygrzbieconych bicepsach to nie zapominajmy o odpowiednim dopracowaniu mięśni ramiennych, które znajdują się pod bicepsami i mocno rozbudowane brachialis będą „wypychały” nasze dwugłowe ramienia, a tym samym powiększą się obwody naszych baniaków!

Poza tym mocne ramienne przydadzą się każdemu przy siłowaniu na ręce, przy podciąganiach na drążku i przy zarzucie sztangi na klatkę piersiową. Oto lista najlepszych ćwiczeń na  brachialis:

1) Uginania młotkowe (chwyt neutralny) ze sztangielkami
2) Uginania sztangi nachwytem
3) Ćwiczenia na modlitewniku

Chcesz mieć potężne i dopracowane ramiona? Następnym razem na treningu bicepsów nie zapomnij dorzucić jednego z ww. ćwiczeń!

Ps.
Jedne z lepszych  brachialis posiada mistrz „super łapLee Priest!

Niech będzie z wami siła i honor!