1940 roku, na jednej z plaż w Santa Monica, powstało miejsce, które przyciągało codziennie uwagę setek, a później tysięcy widzów i stało się ikoną i meccą światowej kulturystyki.

 

Miejsce to nazwano Muscle Beach Venice, (Venice jest zachodnią dzielnicą Los Angeles, nazwa „Wenecja” wzięła się od jednej z lokalnych atrakcji, jaką są kanały wodne rozsiane w tej części LA) na której znajduje się ogromna, otwarta i darmowa sala do ćwiczeń siłowych z mnóstwem wolnych ciężarów, maszyn, sprężyn, maczug Clubbell's, odważników Kettlebell's i drążków gimnastycznych.

 
Obok treningów kulturystycznych pod gołym niebem w siłowni na Muscle Beach Venice odbywają się wszelkiego rodzaju pokazy i zawody kulturystyczne (z okazji Święta Niepodległości, czy Memorial Day), akrobatyczne i podnoszenia ciężarów. Znajduje się też tam szkółka gimnastyczna szkoląca młodzież. W 1990 roku wybudowano wokół siłowni trybuny dla kibiców, aby szersza publika mogła oglądać organizowane tam imprezy.
 
W Venice Gym znajduje się najsłynniejsza aleja gwiazd kulturystyki, które są honorowane tablicami pamiątkowymi na część ich ogromnych zasług w promowaniu żelaznego sportu. Siłownia w Kalifornii przez dekady ściąga wspaniałe osobistości światka kulturystycznego, trenowali tam m.in.: Dave Draper, Steve Reeves, Jack LaLanne, Larry Scott, Joe Gold, Arnold Schwarzenegger, Franco Columbu oraz gwiazda filmów Quentin'a Tarantino - Danny Trejo.
 
Legendarna siłownia na  Muscle Beach Venice jest ikoną światowej kulturystyki, i wylęgarnią wspaniale zbudowanych mężczyzn i kobiet. Jednak pamietajcie, aby być najlepszym, nie trzeba wcale przeprowadzać się do Venice w Kalifornii. Udowodnił to już wszystkim Dorian Yates, który trenował do wszystkich Mr.Olympia nie we wspaniale  urządzonych siłowniach, ale w znajdującej się w piwnicy pakerni Birmingham. Głównym czynnikiem, był, jest i będzie tutaj duch, atmosfera miejsca a nie jego położenie, czy wyposażenie. Niemniej jednak warto jest choć raz pojechać do Venice, zobaczyć to miejsce, poczuć tą niesamowitą atmosferę. Bo to przecież mecca światowej kulturystyki.
 
Muscle Beach Venice:

 

silownia_w_USA.jpg

 

Muscle_Beach.jpg

 

Muscle_Beach_Venice_gym8.jpg

 

Muscle_Beach_Venice1.jpg

 

Muscle_Beach_Venice4.jpg

Muscle_Beach_Venice2.jpg

 

 Muscle_Beach_gym5.jpg

Muscle_Beach_gym6.jpg

 

Muscle_Beach_gym2.jpg

 

Muscle_Beach_gym.jpg

 

Muscle_Beach_Venice_w_LA.jpg