Nadzwyczajny kulturysta ze "złotej ery", który jako pierwszy przekroczył w bicepsie 52 cm i jako pierwszy Afroamerykanin znalazł się na okładce magazynów branżowych. Poznajcie jego dzieje.

 

Leroy Colbert (1933 -2015), to legendarny kulturysta lat 50 - tych. Pionier, „natural” i pierwszy człowiek, który oficjalnie przekroczył 52 cm w ramieniu, a dokładnie miał 53 cm. Na ówczesne lata był prawdziwym gigantem i freakiem wzbudzającym różne emocje wśród ludzi. Jedno było pewne, nikt nie przeszedł koło niego obojętnie. Był zbudowany jak prawdziwy oldschoolowy kulturysta, czyli duże ramiona, wąska talia i sylwetka w kształcie "V", nazywana wtedy i do dziś "V-Taper".
 
Oto jego dokonania sportowe
 
1951
Mr Eastern America - AAU, 6 miejsce
 
1952
Mr America - AAU, 17 miejsce
Mr New York City - AAU, wygrana 
Mr New York State - AAU, 5 miejsce
 
1953
Mr Eastern America - AAU, wygrana
Mr New York State - AAU, 5 miejsce
 
1954
Junior Mr America - AAU, East, nie klasyfikowany
 
Jako pierwszy Afroamerykanin znalazł się na okładce magazynu kulturystycznego, było to 1953 roku w piśmie "Muscle Power". Jak wiadomo panowała wtedy w USA segregacja rasowa, a on przełamywał tabu. 
 
Leroy_Colbert1.jpg
 
Przez lata prowadził swój sklep z odżywkami w Los Angeles, będąc cały czas w branży kulturystycznej. 2006 dostąpił zaszczytu wzniesienia jego nazwiska do legend Muscle Beach Hall of Fame. W 2012 roku miałem przyjemność przeprowadzić z nim wywiad, z czego jest dumny.
 
Zmarł mając 82 lata, ale zdążył przekazać nam mnóstwo wspaniałych informacji, które zawarł na swoim kanale youtube i stronie. Niewątpliwie jest to gratka dla każdego pasjonaty "złotej ery kulturystyki". Czego dokonał Leroy Colbert dowiecie się z tego podanego w pigułce materiału.
 

 

 Leroy_Colbert2.jpg
 
 
Zapraszam do działu Sportowiec TV, gdzie znajdziecie więcej interesujących materiałów związanych z kulturystyką.