Legenda, która napisała piękną historię w dziejach kulturystyki.

 

Leroy Colbert (urodzony 1933 roku), to znakomity legendarny kulturysta lat 50 - tych. Pionier, „natural” i pierwszy człowiek, który oficjalnie przekroczył 50 cm w ramieniu, a dokładnie miał 53 cm. Na ówczesne lata był prawdziwym gigantem i freakiem wzbudzający różne emocje wśród ludzi. Jedno było pewne, nikt nie przeszedł koło niego obojętnie. Był zbudowany jak prawdziwy oldschoolowy kulturysta, czyli duże ramiona, wąska talia i sylwetka w kształcie "V", nazywana wtedy i do dziś "V-Taper".
 

 
Wiele razy znajdował się na okładkach branżowych pism, co wtedy nie było oczywiste, gdyż panowała segregacja rasowa i to on właśnie przełamywał tabu.
 
Colbert.jpg
 
W bardzo młodym wieku eksplodował jego talent. Po roku trenowania, gdy miał 19 lat wygrał Mr New York City, rok później Mr Eastern America. Jego kariera była krótka, ale błyskotliwa trwała zaledwie 4 lata, ponieważ uległ wypadkowi motocyklowemu i nie mógł już trenować z taką intensywnością.
 
Leroy_Colbert1.jpg
 
Był świadkiem rozkwitu imperium Weider'ów, którzy mieli ogromny wpływ na kształt dzisiejszej kulturystyki, pracował u nich w sklepie. 
 
2006 dostąpił zaszczytu wzniesienia jego nazwiska do legend Muscle Beach Hall of Fame.
 
Leroy_Colbert5.jpg
 
Niestety niedawno obiegła nas przykra wiadomość, że Leroy Colbert zmarł 20 listopada 2015 roku, mając 82 lata. Do końca swych dni aktywnie działał w kulturystyce. Starał się przez swoją stronę leroycolbert.com i kanał youtube przekazać swoje doświadczenia i filozofię życia, a także swoją wiedzą na temat oldschoolowej kulturystyki następnym pokoleniom, aby uchronić ją przed zapomnieniem.
 
Leroy_Colbert4.jpg
 
Tym "następnym pokoleniem", który powoli przejmuje "pałeczkę", zdobywa wiedzę i przekazuje dalej informację o najpiękniejszym okresie dla kulturystyki, nazywanej "Golden Age of bodybuilding" jest m.in. ta oto strona na której właśnie się znajdujecie. Dowodem tego jest chociażby unikatowy wywiad z Leroy'em Colbert'em specjalnie dla sportowiec.org, na który serdecznie zapraszam.
 
Colbert_portal.jpg
 
Masertiger, Harnaś i od niedawna Lukas staramy się podtrzymywać wiedzę o "starej kulturystyce", piszemy artykuły, montujemy materiały video, krzewimy podejście do "żelaznego sportu" old schoolowych mistrzów i robimy wszystko by uchronić tą historię od zapomnienia. Ponieważ wiemy, że coraz mniej jest żyjących osób, którzy tworzyli tą "starą kulturystykę" i byli częścią ich wydarzeń, a przecież ktoś musi przekazać ich wiedzę, doświadczenie i wspaniałe opowieści następnym pokoleniom.
 
Leroy_Colbert2.jpg