Pierwszy Mr Olympia. Poznaj jego ponadczasowy trening ramion.

Wymiary:
Urodzony 12.X.1938
wzrost:170 cm
waga: 102 kg
Pseudonim: The LegendLarry Scott, legenda kulturystyki. Każdy fan spotów siłowych powinien znać jego nazwisko. Jest pierwszym w historii zdobywcą Mr Olympia w latach 1965 i 1966.

Z kulturystyką zetknął się przez przypadek, gdy jego szkołę odwiedził sławny wówczas zawodnik - George Eiferman ( pierwszy Mr..America) i to on natchnął go do uprawiania tego sportu.

Początki jednak nie były łatwe. Zaczął skromnie miał do dyspozycji tylko.. os od traktora., ale robił szybko postępy miał już podstawy do treningu z ciężarami gdyż wcześnie trenował gimnastykę. Był pełen pasji i poświecenia. Nigdy nie opuszczał treningów. Marzył o wygraniu konkursu "Mr. America". Najpierw jednak wystartował na zawodach "Mr. Idaho" w 1958r i ważąc 80 kg, został zwycięzcą.

Jego ulubionym miejscem do treningu była słynna plaża w Kalifornii "Muscle Beach", co zaowocowało epizodyczną rolą w filmie "Muscle Beach Party".

Niebawem przeniósł się do Los Angeles i rozpoczął treningi na siłowni znanego trenera Vince'a Girondy

Na sukcesy nie musiał długo czekać. W 1960r. wygrał zawody "Mr. California", a w 1962r. spełniło się jego marzenie z dzieciństwa - zdobył tytuł "Mr. America"

1965 roku został legendą kulturystyki. A mianowicie Joe Weider pierwszy raz zorganizował mistrzostwa świata w kulturystyce o nazwie Mr. Olympia skupiając wszystkich najlepszych zawodników. Larry podjął wyzwanie i też się stawił. Działo się to 18 września 1965r,  odniósł historyczne zwycięstwo, pokonując takich asów, jak Harold Poole i Earl Maynard. Scott obronił ten tytuł w 1966r,

Później zajął się życiam rodzinnym i wrócił dopiero na zawody "Diamond Cup" w kanadyjskim mieście Vancouver  Mając wtedy 40 lat, nie odniósł jednak sukcesu, zajmując 9 miejsce.

Miał wielkie powodzenie u fotografów i wydawców prasy. Jego zdjęcia aż 22 razy zdobiły okładki największych amerykańskich magazynów Ostatnio. Obecnie mieszka w Salt Lake City w stanie Utah, prowadzi firmę związaną z kulturystyką i szkoli trenerów osobistych

Larry Scott zapisał się w historii kulturystyki nie tylko jako pierwszy zwycięzca Mr. Olympia, ale też dzięki niesamowitym bicepsom, które uczyniły go „złotym chłopcem tamtej ery”

Jego trening ramion był ponadczasowy, zobacz jak Larry Scott „ładuje swoje armaty”

Biceps:
Dumbbell Preacher Bench Curls 6 serii x 6 powtBarbell Preacher Bench Curls 6 x 6


Preacher Bench Reverse Curls 6x 6


lub EZ Curl Bar 4 x 8


Triceps:
Lying Triceps Press 6 x 8Kneeling Pulley Extensions 6 x 8

One Arm Triceps Kickbacks 4-6 serii 8-10 powt.


Powodzonka trening naprawdę jest ciążki.