Dwukrotny  Mr. Natural Olympia.Wzrost: 175 cm
Waga w sezonie: 93kg - 98kg
Waga poza sezonem: 104kg - 109kg

Kiyoshi Moody urodził się w bazie wojskowej USA 9 Grudnia w 1970 roku, mieście Yokosuka w Japonii. Nie jest on jednak rdzennym Japończykiem, ponieważ jego ojciec był Amerykaninem a tylko matka japonką.

Gdy Moody był dzieckiem zmarł mu ojciec. Mama widząc, że mocno odróżnia się kolorem skóry od rówieśników zdecydowała  przeprowadzić się do San Diego w Stanach Zjednoczonych. Wychowała go jak mogła najlepiej. Zaszczepiła w nim ducha sportu. Grał w koszykówkę, baseball, jeździł na rowerze, uprawiał biegi był bardzo wszechstronny i uzdolniony ruchowo.

W szkole średniej uprawiał lekko atletykę. Dopiero w ostatniej klasie wciągnął się w kulturystykę, która bardzo potrzeba mu była w futbolu amerykańskim. 1989 roku dostał się na studia gdzie dalej uprawiał futbol i biegi krótko dystansowe. Niestety ta pierwsza dyscyplina okazał się dla niego pechowa, Przez nią miał bardzo wiele kontuzji, które doprowadziły aż do 4 operacji kolana. W tym czasie wiedział, że musi się sporo wzmocnić fizycznie, wiec często zaglądał do siłowni aby pracować nad swoimi mięśniami.

Niestety po zakończeniu koledżu nie zdecydował się na zawodową karierę sportową. Skończył ze sportem, ponieważ musiał się opiekować ciężko chora matką, która zachorowała na raka płuc.

Pewnego razu poznał w sklepie z odzywkami osobę, która widząc w nim ogromny potencjał do kulturystyki zachęciła go do uprawiania tego sportu. Chciał aby wystartował w zawodach kulturystyki naturalnej. Razem opracowali plan treningowy, dietę i suplementację. Niedługo potem w swoich pierwszych zawodach stanął na najwyższym stopniu podium Jeszcze tego samego roku wystartował w 8 imprezach wygrywając 6 z nich.

Jednak  zły los nie oszczędzał rodziny Moody'ch. Matka Kiyoshi'na czuła się coraz gorzej, nieszczęśliwie dostała zapalenia płuc i w korelacji z rakiem przeniosło to fatalne skutki. W stanie krytycznym podłączono ja do respiratora. Niedługo potem Kiyoshi musiał podjąć decyzję o odłączeniu swojej matki od maszyny podtrzymującej życie.

Po tym wydarzeniu strasznie się załamał, miał depresję. Obwiniał się za śmierdź matki, chciał popełnić samobójstwo. Jednak doszedł do wniosku, że nie może się poddać, ponieważ miał piękną dorastającą córkę, którą bardzo kochał. Wyjechał do Japonii aby się wyciszyć i poukłada sobie wszystko w głowie.

Po powrocie do USA rozpoczął żmudne treningi. Odezwała się w nim dusza japońskiego Samuraja, która wyzwoliła w nim ducha wojownika.

2008 i 2009 roku zdobył tytuł Mr. Natural Olympia federacji INBA oraz dwa tytuły Natural Universe. Teraz szykuje się do obrony tytułu najlepszego naturalnego zawodnika.
Zapraszam do obejrzenia jego stronki i posłuchania bardzo mistycznej i przejmującej ścieżki
dźwiękowej.

http://kiyoshimoody.com/