Japoński Arnold Schwarzenegger.

 

Ken Yasuda (urodzony 1971 w Kyoto) to legendarny kulturysta, nazywany Japońskim Arnold'em Schwarzenegger'em. Gdy był małym chłopcem chciał zostać piłkarzem, a potem na studiach na Uniwersytecie w Kalifornii bejsbolistą. Aby być dobrym w tym sporcie chciał koniecznie zwiększyć wagę, rozpoczął treningi siłowe i wtedy pokochał kulturystykę. Niedługo potem zerwał więzadła  w ręce co uniemożliwiło mu rozwój w bejsbolu, wtedy postanowił przerzucić się całkowicie na kulturystykę. Okazało się, że ma do tego smykałkę. Szybko nabierał masy, a jego sylwetka jest niesamowicie symetryczna i proporcjonalna. Ken Yasuda obecnie dzierży tytuł Mr. Japan. Po tej wygranej stał się bardzo popularny w Japonii, a także w USA, gdzie zaczął wygrywać zawody jako naturalny kulturysta. Jego fani nadali mu pseudonim "The Samurai Warrior". Brał udział w bardzo popularnym serialu "American Muscle": 
 

 
Na zawodach potrafi zejść do 3% tłuszczu i przy wadze ok. 106 kg jego ramiona mierzą 54 cm, poza sezonem waży ok. 131 kg przy tkance tłuszczowej ok. 16 %. Yasuda ma ogromną wiedzę z zakresu odżywiania, treningu, fizjologii i kinezjologii. W Japońskim magazynie Ironman Magazine ma do zagospodarowania co miesiąc po 20-30 stron. Jeździ w różne zakątki świata, ze swoimi seminariami. Napisał książkę oraz nagrał wiele filmów instruktarzowych, aby jeszcze bardziej propagował swój styl życia, oparty na zdrowym odżywianiu i treningu. 
 

 
Yasuda jest też utalentowanym zawodnikiem mieszanych sztuka walki. Jest trenowany przez legendy tego sportu, uwielbianego w Japonii Don'a Frye'a oraz legendarnego Kazuyuki Fujita. Yasuda obecnie ma bilans 5-4-0. 
 
Jeżeli jesteśmy już w klimatach Japonii, to tamtejsza społeczność, ma bardzo specyficzne podejście do życia, a także branży rozrywki elektronicznej, czego najlepszym przykładem jest Muscle March:
 

 

Ken_Yasuda1.jpg

 

Ken_Yasuda2.jpg

 

Ken_Yasuda4.jpg

 

Ken_Yasuda5.jpg

 

Ken_Yasuda6.jpg

 

Ken_Yasuda8.jpg