Shigeru Sugita i Kozo Sudo, pionierzy kulturystyki z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Na przełomie lat 70 i 80, kiedy na świecie najlepszymi Pro kulturystami byli Frank Zane, Chris Dickerson, Serge Nubret, Arnold Schwarzenegger czy Robby Robinson w klasie amator pojawiło się dwóch bardzo zdolnych zawodników na pozór z kraju, który nie miał jakiś dużych tradycji w żelaznym sporcie.
 
Byli to Shigeru Sugita, Kozo Sudo z Japonii, którzy swoimi sylwetkami i pozowaniem śmiało mogli konkurować z najlepszymi.
 
Pierwszy z nich Shigeru Sugita, 1972 Mr. Japan. Może się poszczycić, że jako pierwszy Japończyk zdobył w 1976 roku Mr. Universe w klasie amator. Porównywany do Bill'a Pearl'a, ze względu na wielkość muskulatury.
 
Drugi Z nich Kozo Sudo, 1974 i 1976 Mr Japan. W 1976 roku zdobył pierwsze miejsce na Mr Universe w klasie amator w kategorii wzrostowej średnia. Porównywany do Frank Zane, ze względu na proporcje i świetne pozowanie.
 
Obaj zawodnicy, stali się na pewno legendami japońskiej kulturystyki i zapewne przetarli ścieżki dla kolejnych mistrzów żelaznego sportu z tego kraju, jak: Hide Yamagishi czy Stan McQuay.
 
Zapraszam na wspólne pozowanie obu kulturystów:

 
 
Kozo Sudo:

 
 
 
Shigeru Sugita:
 
Shigeru_Sugita1.jpg
 
Shigeru_Sugita2.jpg
 
Shigeru_Sugita4.jpg
 
 
 
Kozo Sudo:
 
Kozo_Sudo2.jpg
 
Kozo_Sudo4.jpg