Evan Centopani wygrywa z Jackson'em, dobra forma Abiad'iego i Pakulskiego. Wolf poniżej oczekiwań.

19 lutego w Santa Monica w nadbrzeżnej części hrabstwa Los Angeles odbyły się pierwsze zawody IFBB w tym roku pod nazwą Flex Pro.

Tego dnia najlepiej oceniono wschodząca gwiazdę kulturystyki Evan'a Centopani'ego. Forma Evana przed zawodami była jedną wielką niewiadomą, ponieważ minęło już prawie dwa lata od ostatniego jego występu na zawodach Pro ( ostatni raz w 2009 roku na New York Pro – I miejsce). Tak długi czas nieobecności spożytkował jednak bardzo dobrze. Na scenie wyglądał masywnie, zwłaszcza niesamowitą poprawę widać w jego udach, łydki tez miał jedne z lepszych. Evan  bardzo rzetelnie przygotował się do konkursu, był mocno docięty, ziarnisty i wysuszony. Największym mankamentem Centopani'ego wydaję się klatka piersiowa, która jest po prostu mała. Plecy też nie należą do najszerszych. Podsumowując Evan znowu poczynił niesamowity postęp i chociaż widać jeszcze dużo mankamentów w jego sylwetce to jednak posiada jeszcze duży niewykorzystany potencjał. Jeszcze o nim nie raz
usłyszymy.

Drugie miejsce zajał główny faworyt imprezy Dexter Jackson. Ten 42 letni weteran nadal prezentuje wyśmienita formę. Dużo znawców ze światka kulturystycznego uważa, że to on powinien być zwycięzcą. Jednak  w dniu zawodów nie prezentował takiej dociętej sylwetki do jakiej nas przyzwyczaił. Widać to zwłaszcza w jego plecach, pośladkach i dwugłowych, gdzie dało się zauważyć wyraźną podskórną wodę. Bardziej spostrzegawczy obserwatorzy dostrzegą lekką dysharmonie miedzy prawym a lewym najszerszy. Dexter Jackson może nie był w szczytowej formie ale te zawody nie były jego celem bo są nim AC 2011, które odbędą się w pierwszym tygodniu marca.

Fouad Abiad, który 2010 rok poświecił na budowanie masy mięśniowej zaprezentował na scenie Santa Monica bardzo gęstą i harmonijną sylwetkę z mocno widocznymi prążkowanymi mięśniami. Abiad miał świetnie rozwinięte dwugłowe uda, klatkę piersiową i tricepsy. Myślę, że ten zawodnik zasłużenie zajął trzecie miejsce. Uważam że będzie on jednym z odkryć nadchodzącego sezonu.

Dużym zaskoczeniem było 4 miejsce Dennis'a Wolf'a. Ten niemiecki zawodnik wyraźnie zwiększył masę ciała i wyszedł z wagą 125 kg. Jednak to nie przełożyło się na obwód jego łydek, które od lat są jego największym mankamentem. Do pleców tez można mieć zastrzeżenia, są one na długość zbyt krótkie i przy porównaniach z innymi zawodnikami wyraźnie odstają. Dennis zaprezentował przyzwoitą sylwetkę chociaż bez jakiś fajerwerków.

Ben Pakulski to dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Ten Kanadyjczyk, którego dziadek pochodził z Polski na prawdę w ostatnim czasie poczynił duży progres.  Posiada niesamowity potencjał. Doskonała szerokość i sylwetka w kształcie X to największe zalety tego zawodnika. Ben prezentował chyba najlepszą dolną część ciała na zawodach, zobaczcie na jego łydki są ogromne. W najbliższym czasie powinien poprawić grubość pleców i klatki piersiowej a na pewno sędziowie będą go klasyfikować wyżej.

Flex Pro Bodybuilding Championships już za nami. Konkurs przyciągnął sporo ciekawych nazwisk  i chociaż zawody nie stały na najwyższym poziomie to mam nadzieję, że na stałe zagoszczą w kalendarzu IFBB i będą się prężnie rozwijać.

 Evan Centopani i Fouad Abiad zakwalifikowali się na Mr.Olympia 2011.

Klasyfikacja:
1. Evan Centopani
2. Dexter Jackson
3. Fouad Abiad
4. Dennis Wolf
5. Ben Pakulski
6. Ben White
7. Grigori Atoyan
8. Vladmir Sizov
9. Stan Efferding
10. Omar Deckard
11. Constantinos Demetriou
12. Robert Belisle
13. Daniel Hill
14. Milton Holloway, Jr.
15. Jo Jo Ntiforo
16. Danius Brazinskas
16. Wendell Floyd
Adorthus CherryFilmiki z zawodów:

Ciekawy występ Vladmir Sizov: