Dynamiczne powtórzenia = WIELKA SIŁA I MASA.

 

W klasycznym treningu kulturystycznym, należy ćwiczyć w sposób czysty stylowo, kontrolując ruchy, koncentrując się na „czuciu” pracy mięśni, które chcemy jak najbardziej wyizolować. Dzięki temu dążymy do perfekcyjnego umięśnienia, naszej sylwetki – połączenie masy, proporcji, gęstości i mistrzowskiej separacji grup mięśniowych.
Jeżeli jednak naszym aktualnym celem jest potężna masa mięśniowa, to musimy używać w naszych treningach coraz większych ciężarów. Stosowanie dużych obciążeń jest najlepszym sposobem na zwiększenie wielkości mięśni, a ZASADA DYNAMICZNYCH POWTÓRZEŃ świetnie się do tego nadaje.
 
trening_kulturystyczny.jpg
 
Trenując w oparciu o ta zasadę będziecie mogli używać ciężarów większych niż dotychczas. Standardowo wykonywaliście ruchy kontrolowane 8-12 powtórzeń z umiarkowanymi ciężarami. Teraz należy założyć większe obciążenia tak by móc wykonać co najwyżej 6-7 powtórzeń. Nadal staramy się zachować czystość stylu ćwiczeń, ale zamiast spokojnego, powolnego ruchu i wczuwania się w prace mięśni, spróbujcie dynamicznie prowadzić ciężar na całej drodze ruchu, starając się nadać mu jak największe przyśpieszenie. Zasadę tą stosujemy tylko w seriach roboczych, nigdy zaś w seriach rozgrzewkowych. W seriach roboczych powinniśmy ćwiczyć z ciężarem równym lub większym 75-85% maksymalnego wyniku w pojedynczym powtórzeniu. Wykonując serie pamiętajcie o prawidłowej technice, ale koncentrujcie się  głównie na prędkości ruchu i wypychaniu sztangi do góry jak najszybciej, jak będzie to możliwe. Nigdy jednak nie powinno się to odbywać kosztem stylu.
Oczywiście dynamicznych powtórzeń nie należy stosować przez cały czas. Ruchy te należy stosować cyklicznie gdy trenuje się na przyrost siły i masy mięśniowej.
Nasze mięśnie składają się z wielu, różnego rodzaju włókien mięśniowych. Mamy wolno i szybko działające włókna mięśniowe. Jeśli chce się rozwinąć wszystkie rodzaje mięśni aż do granic możliwości, to powinno się wykonywać nie tylko powolne, w pełni kontrolowane ruchy, ale także dynamiczne powtórzenia z dużymi ciężarami.
 
dynamiczne_powtorzenia.jpg
 
Niech będzie z Wami siła i honor!