Wojownik, fighter MMA o niezwykle twardej szczęce i wielkim sercu do walki.

Don Frye urodzil się 23 listopada 1965 roku w Sierra Vista w stanie Arizona. Mierzy okolo 185 cm oraz waży 95 kg podczas walk Zawodnik MMA ,2 razy wygrał turniej UFC. Jest właścicielem  klub o nazwie: Team Frye. Przezwisko „The Predator „

Bilans walk:

-Stoczył 25 walk
-17 wygrał (6KO’s, 9 przez poddanie, 1 decyzje)),
-Przegrał 6 (3Tko’s, 1 poddanie, 2 decyzje),
-1 nie rozstrzygnięta,
-1 remis.
-Posiada czarny pas 2 stopnia w Judo


Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w w wieku 19 lat, był to zapasy gdzie trenował go Dan Savern.  Następnie przesiedlił się do Oklahomy gdzie spotkał Randy Couture’a. I właśnie on wprowadził go do świata walk MMA.

Nim wziął udział w profesjonalnych zawodach MMA, walczył w podziemnych walkach niekiedy za darmo, brał udział w schootfightingu oraz amatorskiej gali Clash of the Dragons 2. Don zadebiutował na UFC 8, gdzie w finale spotkał się z Adkinsem po dwóch minutach pięknej walki z finezyjnymi zwrotami akcji  Dona wygrywa.

Następnie Frye  wziął udział w turnieju UFC 9 gdzie głównym przeciwnikiem byl Amaury Bitteti, walka bardzo dynamiczna na początku wiele wymian krew się polała następnie było tylko obijanie bezradnego przeciwnika łokciami na glebie.Na UFC 10 w pierwszym pojedynku Don trafia na Marka Halla, od początku obalenie a pozniej 10 minutowe obijanie Marka w końcu sędzia przerywa i ogłasza zwycięstwo Don’a. Następna walka z Brianem Johnstonem wygląda podobnie tylko ze kończy się po odklepaniu Briana gdy na jego twarzy ląduje kilka potężnych uderzeń. W finale Don spotyka się z Markiem Colemanem.  Jak później Don przyznaje Mark był najtwardszym fighterem z którym walczył, został mocno poobijany na glebie strasznie posiniaczony z tego powodu tez sędzia przerwał walkę, widoczna przewagę miał Mark.

Ultimate 1996, to powrót Don’a w wielkim stylu. Po drodze do finału Frye toczy kolejną walkę z Garym Goodridgem (poddanie) oraz Markiem Hallem ( dzwignia). W finale spotkał sie z bestią potężnym Tankiem.

Don powiedział, że była to najtrudniejsza walka którą jednakże z chęcią by powtórzył. Don od początku poszedł na wymianę co było ogromnym zaskoczeniem w końcu nikt nie wytrzymał cepa Tanka(jak później Don przyznał chciał spojrzeć bestii w oczy). Tank się przewraca Frye zapina duszenie które za drugim razem wychodzi. Don ledwo wstaje z gleby jego twarz wygląda okropnie ale jednak mamy nowego mistrza UFC, po walce Don zlożyl hołd Tankowi uznał go za naprawdę świetnego fightera, David się tym nie odwdzieczyl

Don Frye vs Tank Abbott


Po tej gali Don miał sporą przerwę aż 5 lat rozłąki z MMA. Powodem była złamana ręka po walce z Tankiem 2 śruby. Niestety tak duża przerwa nie wpłynęła dobrze na jego formę, zmieniły się trochę zasady walki, które mocno ograniczyły Don'a nie był już tak wszechstronny jak kiedyś.


Na Pride 16 „Bad Blood”  spotkał się ze wschodzącą gwiazdą Ken'em Shamrock'em walka był niesamowita, obaj zadawali dużo ciosów. Walka skończyła się przez decyzje, jednak przed końcem obaj leżeli na ziemi trzymając jeden drugiego za nogę z przygotowaną skrętowka niestety żaden z nich nie zdążył, czas się skończył lecz obaj przez jakiś czas jeszcze leżeli ze zmęczenia. Sędzia wskazał Don’a na zwycięzce.

Shamrock vs Frye


Jednak najlepsza walka w jego wykonaniu miał nastąpić podczas gali Pride 21. Don spotkał się z Yoshiro Takayama(mial walczyc w walce wieczory z Collemanem jednak ten doznał kontuzji) walka była brutalna a zarazem widowiskowa, każdy fan MMA na pewno ją zna to z nią  przede wszystkim kojarzą Frye.

Don wygrał po 6 minutach przez uderzenia, widać w tej walce prawdziwego wojownika i jego twardą glowę. Nie wątpliwie jedna z najbrutalniejszych walk w Pride, zasłuzyla na miano walki wieczoru.

Don Frye vs. Yoshihiro Takayama


Następnie nastał gorszy okres dla Dona na Pride Shockwave 2003 walka Garry Goodridge skończył się już po 40 sekundach.

Gary Goodridge vs Don Frye


W 2007 Frye wrócił do Pride na walkę z Thompsonem, jednak przegrywa przez uderzenia w 6 minucie.

Don Frye vs. James Thompson


Później walczy jeszcze  z Jerome Le Banner'em, ale i tak dostaje niezł lanie.


Jado ostatnia walka odbyła się 16 sierpnia 2008  na gali  "DEEP “Gladiator” gdzie zmierzył się z  Minowamanem.


Teraz, Don prowadzi własny klub  IFL- Tucson Scorpions oraz udziela się w filmach min: Godzilla, Final Wars (2004),  Romantic Wrestling , Miami Vice, Big Stan.