Wywiad z Mistrzem Europy w trójboju siłowym i Mistrzem Świata juniorów w wyciskaniu leżąc, który reprezentował też „Polskie sporty siłowe” na Arnold Classic 2012.

 

"Odkrywamy talenty" to projekt w którym chcemy Wam drodzy internauci przybliżyć sylwetki pasjonatów wszelkich sportów siłowych. Będą to osoby nieznane (lub mało znane), które jednak dzięki ciężkiej pracy, uporowi i talentowi stali się wspaniałymi atletami. Chcemy też Wam pokazać, że zdrowy tryb życia i mocny trening przynoszą coś więcej, niż tylko satysfakcję. 

 
 
1. Witam, proszę na początku przedstawić się naszym czytelnikom?
Witam. Nazywam się Daniel Miller. Mam 23 lata. Urodziłem się i wychowałem w Warszawie. Studiuję na Politechnice Warszawskiej, wydział Transportu (4 rok). Trenuje wyczynowo trójbój siłowy i wyciskanie sztangi leżąc.
 
2. Jak zaczęła się twoja przygoda ze sportami siłowymi?
Przez przypadek! Miałem wtedy 14, może 15 lat. Poszliśmy na wagary z kumplami do domu znajomego. Chłopaki mieli ławeczkę w domu i zaczęli sobie ćwiczyć i podchodzić pod rekordy. Jeden z nich wycisnął wtedy 70kg, pamiętam, że położyłem się wtedy pod te 70kg i zrobiłem 3 ruchy, hehe chłopaki byli w szoku.
Zarażony "zajawką" uzbierałem pieniądze i kupiłem swoją własną ławeczkę, sztangę i trochę obciążenia..
Poćwiczyłem regularnie może ze 3 miesiące, taka zupełna amatorka bez wiedzy i pojęcia na temat.. potem ławka stała i służyła jako wieszak, motywacja przeszła. Będąc w wieku buntu młodzieńczego nie miałem zaparcia, aby jakąś dyscyplinę sportu trenować dłużej... Raczej takie przelotne przygody- piłka nożna, narciarstwo sztuki walki.. wybierałem raczej te mniej zdrowe formy spędzania czasu wolnego - alkohol, imprezy z rówieśnikami hehe.
Dużo się pozmieniało jak poszedłem do liceum. Zapisałem się z kolegą na siłownie i ćwiczyliśmy regularnie, z planami treningowymi i pod okiem instruktora w TKKF Falenica. Pierwszą "stówę" wycisnąłem po 2 tygodniach ćwiczenia. Bardzo mnie to wtedy zmotywowało, dużo czytałem na różnych forach o technice w trójboju siłowym, wyciskaniu i cały czas robiłem ogromne postępy. Zainteresowałem się na poważnie startami w zawodach, w 2006 roku zapisałem się do warszawskiego Herkulesa - jednego z najlepszych w Polsce klubów wyciskania leżąc i od tamtej pory trenuje pod okiem Mirosława Łukasiuka. 

3. Trenujesz trójbój siłowy, jakie są twoje najlepsze wyniki w poszczególnych bojach oraz sukcesy  na zawodach?
Trenuje, trenowałem trójbój siłowy bo ponad rok temu nabawiłem się kontuzji kręgosłupa. obecnie tylko wyciskanie leżąc. Najlepsze wyniki na zawodach, 356kg w przysiadzie, co jest nieoficjalnym rekordem Świata juniorów w kategorii do 82,5kg, 260 kg w wyciskaniu, 300kg w martwym ciągu.
W 2009r. wygrałem Mistrzostwa Europy seniorów w trójboju, zdobyłem mistrzostwo świata juniorów w wyciskaniu leżąc, oraz 3 miejsce na mistrzostwach świata juniorów w trójboju siłowym – to był mój najlepszy sezon zarówno w wyciskaniu jak i trójboju siłowym.
 
4. Niedawno miałeś okazję uczestniczyć w zawodach Arnold Classic 2012, opowiedz co to był za konkurs, jakie miejsce zająłeś, czy była duża konkurencja?
Tak ,były to zawody organizowane przez Arnolda Schwarzeneggera w Columbus stan Ohio. Wielka impreza, samych zawodników z różnych konkurencji było ok 18 000, co o połowę przewyższała liczbę uczestników na Olimpiadzie.
Startowałem tam oczywiście w konkurencji wyciskania leżąc, zająłem 4 miejsce z wynikiem 260kg, bijąc przy tym swój rekord życiowy i zarówno rekord Polski o 22,5kg. Jestem bardzo zadowolony, bo patrząc na zgłoszenia wstępne nie spodziewałem się, że będę w pierwszej szóstce, a otarłem się o podium.
 

 
5. Jak wyglądały Twoje przygotowania do tych zawodów? Jaki trening obrałeś, czy masz jakiegoś trenera i sponsora?
Właściwie te przygotowania nie różniły się od tych poprzednich. Standardowo, trenowałem 3 razy w tygodniu.
Jedyne co zmieniłem to objętość ćwiczeń pomocniczych. Jaki trening?- tajemnica hehe :D. Poważnie to dużo by tu pisać, a większość czytelników może nie zrozumieć. Dla zainteresowanych mój blog treningowy, wraz z filmami. Tam jest każdy trening do tych zawodów opisany:
 
 
Sponsora, hmm za dużo powiedziane, dyscyplina jest bardzo mało popularna i mało widowiskowa, nie przyciąga dużej liczby widzów w związku z czym i sponsorów. Znam kilku dobrych ludzi którzy mi "pomagają" w przygotowaniach, min. firma Iron Horse.
 
6. Jak wygląda obecnie Twoja dieta?
Jem to na co mam ochotę :D. Poważnie staram się jeść dużo "dobrych" węglowodanów i jeść w miarę regularnie.
 
7. Czy stosujesz jakąś suplementację?
Oczywiście, w okresie startowym/ przedstartowym jem dużo odżywek..różnego rodzaju formy kreatyny, aminokwasy proste, BCAA, białka, gainery.
 
8. Czy masz jakiegoś idola w świecie sportów siłowych?
Nie, podziwiam każdego sportowca który bierze się  za sporty siłowe, bo jest to na prawdę niewyobrażalnie ciężkie, wymaga dużo poświęceń i wyrzeczeń a kasy z tego nie ma, trzeba dokładać ze swojej kieszeni na przygotowania itp. Prawdziwa pasja. 
 
9. Jakie są twoje najbliższe cele sportowe?
Powalczyć o medal na mistrzostwach świata seniorów w wyciskaniu leżąc.
 
10. Co dla Ciebie oznacza osiągnąć sukces w sporcie?
Satysfakcja, spełnienie pewnych marzeń, ciężko to opisać.
 
Dziękuje za wywiad i życzę wielu sukcesów.
 
Daniel_Miller.jpg
 
Daniel_Miller2.jpg
 
Daniel_Miller4.jpg
 
Daniel_Miller5.jpg
 
Daniel_Miller6.jpg