Opinie zawodowców o naturalnej kulturystyce?

 

Ronnie Coleman:

 

Ronnie_Coleman.jpg

 
"Wszystko sprowadza się do genów. Jeżeli nie masz tego uwarunkowania a jesteś naturalnym kulturystą, nie oczekuj nadzwyczajnych rezultatów. Geny bardzo liczą się w kulturystyce. Bez brania sterydów sportowcy muszą połykać, duża większą ilość suplementów, ponieważ regeneracją jest wszystkim dla takiego „czystego” zawodnika. Ja sam biorę ok. 100 tabletek i kapsułek dziennie tych suplementów dostępnych bez recepty. Naturalny wolny od sterydów kulturysta będzie miał wolniejsze przyrosty, niż ten który używa SAA, ale postęp będzie i ja jestem tego dowodem."
 
 
Craig Titus:
 
Craig_Titus.jpg
 
"By być zupełnie szczerym, codziennie widzę ludzi, którzy trenują bez wspomagania i wyglądają zupełnie przyzwoicie – Mike O'Hearn i Danny Hester:
 
kulturysci.jpg
 
Wyglądają wspaniale. Nie są ogromni, ale ich sylwetki są zbalansowane, pełne i pasujące do szkieletu. Wyglądają lepiej od przeciętnego człowieka i jeśli chodzi o ścisłość, lepiej od niejednego kulturysty na sterydach. Wierzę, że naturalny kulturysta, może oczekiwać rezultatów w siłowni, jeśli tylko bardzo ich pragnie."
 
 
Paul DeMayo:
 
Paul_DeMayo.jpg
 
"On może mieć rezultaty, ale zajmie to dużo czasu. Jeżeli będzie się porównywał do kulturysty biorącego SAA, to będzie mu się wydawało , że nie robi żadnych postępów.  Naturalny kulturysta nigdy nie osiągnie poziomu kulturysty biorącego SAA. Nie będzie w nim agresji, więc nie uzyska tej samej intensywności co pozostali i również nie będzie się regenerował tak samo szybko. Uważam, że może robić postępy, ale nie będzie to w żadnym wypadku postęp szybki. Możesz zobaczyć kulturystę na sterydach uzyskującego przyrost 10 kg mięśni w ciągu miesiąca, podczas gdy naturalny kulturysta nabierze 10 kg w ciągu 2 lat. To jest różnica."
 
 
Jim Quinn:
 
Jim_Quinn.jpg
 
"Każdy organizm trenowany odpowiednio, żywiony wystarczającą ilością białek i otrzymujący wystającą ilość odpoczynku da nam w efekcie przyrosty masy. Nie będzie on rósł z taką samą szybkością, jak organizm karmiony anabolikami. Ale jest możliwym osiągnięcie jakichś postępów, absolutnie."
 
 
Jeff Poulin:
 
Jeff_Poulin.jpg
 
"Rezultaty będą przychodzić, dużo wolniej u „czystego” kulturysty”. Przez pierwsze 5 lat jego ciało będzie rosło niezależnie od tego, jak będzie trenował. Nie ma tu granicy jeśli chodzi o stymulację mięśni. Jeżeli trenuje mniej niż 5 lat, nie ma potrzeby brania sterydów. Naturalny kulturysta może robić postępy poprzez bycie konsekwentnym i to jest głównym elementem sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie. "
 
 
 
 
Autor:
Harnas.jpgUważam, że przyrosty są możliwe i to duże (no może nie taka jakość jak na SAA – mięśnie nie są tak twarde, pocięte i gęste), wszystko zależy od genów i konsekwencji. Jako przykład raz jeszcze podam postać Damiana Kani:
Damian_Kania.jpg
 
 
opisaną w rubryce  „Odkrywamy talenty” [12] - „Naturalny paker z górskiej prowincji” a co do czystych genów, to przypominam artykuł o Szwedzie Carlu Norbergu - „Czysta pierwotna siła i naturalna masa mięśniowa” w rubryce siłacze, lub postać Augusta II Mocnego - „Strongman w koronie
 
Niech będzie w Wami siła i honor!