Nieziemska transformacja Chris'a Pratt'a, odtwórcy głównej roli w filmie "Strażnicy Galaktyki".

 

1 sierpnia miał premierę jeden z najbardziej oczekiwanych filmów lata 2014 - "Strażnicy Galaktyki" ("Guardians of the Galaxy"). Amerykański blockbuster Jamesa Gunna na podstawie komiksów Marvela okazał się prawdziwym hitem do tego stopnia, że pobił kilka rekordów kasowych, będąc tak popularny jak chociażby druga cześć bardziej znanego „Kapitana Ameryki".
 

 
Oczywiście jak to w ekranizacjach Marvela fabuła kręciła się wokół walki dobra ze złem, gdzie Ci dobrzy w dziele Jamesa Gunna tworzą na pozór niezgraną (na początku) tytułową ekipę galaktycznych strażników. Jednym z nich jest główny bohater filmu Peter Quill, grany przez wcześniej mało znanego Chris'a Pratt'a.
 
Chris Pratt przygotowując się do tej roli musiał dokonać nie lada transformacji. Z grubego "spasionego" mizeroty stać się atletycznym przystojniakiem - bożyszczem tłumu w którym zakochają  się widzowie "Strażników...".
 
Chris_Pratt_tranformacja.jpg
 
Zwłaszcza, że na planie będzie mu partnerować ogromny Dave Bautista (Drax), ponętna Zoe Saldana (Gamora) oraz nierozłączna para Rocket i Groot.
 
Straznicy.jpg
 
Chris Pratt miał 6 miesięcy aby przygotować się do filmu pod kątem fizycznym. W tym czasie zrzucił 28 kg odsłaniając "tarkę" na brzuchu.  Nad jego formą czuwały dwie osoby, trener siłowy - Duffy  Gaver (mi.n. przygotowywał Chris'a Hemsworth'a do roli Thor'a) i dietetyk Phil Goglia. Nazwiska te są uznanymi markami w świecie fitnessu.
 
Chris trenował na siłowni 4-6 razy w tygodniu był bardzo zdyscyplinowany i wykonywał wszystko według wskazówek trenerów. Jego cykl treningowy był następująco rozłożony, 2 miesiące ciężkiego treningu siłowego, następne 2 miesiące to połączenie treningu siłowego z treningiem P90X i kolejne dwa miesiące to cardio pod postaciami różnych sportów od pływania, boks, kickboxing, po kolarstwo górskie. Jadł 4000 kalorii dziennie i pił dużo wody. To wszystko zawarte było w 6 ciężkich miesiącach z którego Chris Pratt wyszedł zwycięsko. Uzyskał to co chciał i to co chcieli producenci filmu. Chris osiągnał ciało muskularne i szczupłe na miarę głównego strażnika galaktyki – Peter’a Quill’a. Przypomnijmy, że zaczynał od wagi 112 kg a zakończył redukcje na 84 kg. 
 
Jeden z treningów Chris'a Pratt'a do filmu "Strażnicy Galaktyki":
 
Trening I
- Bieżnia 10 minut, 5 speed
- Podciąganie na drążku 3 serie x 5 powtórzeń
- Pompki 3 x 10
- Przysiad 3 x 15
- Ściąganie górnego drążka do kalatki piersiowej 5 x 20-12
- Wiosłowanie jednorącz 5 x 20-12
- Uginanie przedramiona ze sztangą 5 x 15-10
- Uginanie przedramienia z łokciem opertym o udo 3 x 10-9
- 3 ćwiczenia na brzuch - górne, dolne i boczne aktony
 
Trening II
5 rund jeden po drugim
- 800 metrowy bieg
- Zarzut sztangi na klatkę z ziemi 15 powtórzeń
- Wyciskanie sztangi na klatkę piersiową 10 powtórzeń
- Skoki na skrzynkę 5 powtórzeń
 
W 5 miesiącu Chris'a Pratt'a zanotował progress:
- Podciąganie na drążku z 7 powtórzeń na 30 powtórzeń
- Martwy ciąg z 102 kg na 142 kg
 
Chris_Pratt_dieta.jpg
 
Chris_Pratt2.jpg
 
Chris_Pratt4.jpg