Legenda i wielki propagator kulturystyki. Uczestnik zapierającego w dech konkursu Mr. Universe 1976.

Imię: Bill
Nazwisko: Pearl
Urodzony: 31 października 1930 w Prineville, Oregon
Wzrost: 175 cm
Waga: 100kg

Już od najmłodszych lat Bill miał pragnienie być silny i dobrze zbudowany. Gdy był małym chłopcem próbował znaleźć najcięższa fizyczną pracę dorywczą, mając nadzieję, że to pozwoli mu zbudować ogromną siłę i muskulaturę.

Pewnego razu po kilku latach, kolega przyniósł mu magazyn kulturystyczny. Bill nie mógł uwierzyć własnym oczą gdy zobaczył zdjęcia Johna Grimeka, Clancy Rossa i Steve Reevesa. Chciał być taki jak oni i chciał tak samo trenować.

Bill szybko znalazł prace i odkładał zarobioną pieniądze aby kupić zestaw ciężarków. W końcu dopiął swego. Rozentuzjowany zaczął żmudny trening. Ogromna pasja do kulturystyki spowodowała, że pisał wypracowania na temat wybitnych siłaczy takich jak:  Eugene Sandow, Louis Cyr, Artur Saxon. Ćwiczenia na hantlach dały mu podstawy do trenowania pływania, sprintów, koszykówki czy futbolu amerykańskiego.

Po kilkuletnich ciężkich treningach postanowił uczestniczyć w swoich pierwszych zawodach, był to rok 1953 konkurs Mr San Diego zakończył na trzecim miejscu.

1953 rok to pasmo sukcesów, wygrał zawody Mr. California, Mr. Universe i Mr. Ameryka. Stał się bardzo popularny.

1954 roku przeniósł się do Sacramento w Kalifornii i otworzył pierwszą w tym mieście siłownię. Niedługo potem założył jeszcze dziewięć klubów dla kulturystów.

1956 wygrał konkurs Mr USA pokonawszy samego Reg Parka.

Zaczął podróżować po całym świecie propagując kulturystyką, w Indiach na jego pokaz siły i sprawności zebrało się 25.000 tyś ludzi.

W wieku 37 ostatni raz zagościł na konkursach. Powoli przygotowywał się sportowej emerytury, miał co robić. Otworzył studio odnowy biologicznej dla sportowców, pisał książki i felietony. Ale od dłuższego czasu chodziły pogłoski ,że Bill stosował sterydy anabiliczne i nie wygrałby teraz z największymi kulturystami świata - to nie dawało mu spokoju. Dementował to jak mógł, ale wielu ludzi nie mogło uwierzyć ,że tak wielki człowiek może stosować tylko zwykłą dietę.

Aby raz na zawsze zerwać z tymi pogłoskami poddał się badaniom sterydowym oraz postanowił w wieku 41 lat rok wystartować ostatni raz  Mr Universe 1971, aby udowodnić kto jest tak naprawdę numer jeden w tym sporcie. Były to zawody ogromnie popularne. Tłumy zawitały do Londynu. Zjechali się najwięksi kulturyści skuszeni możliwością konkurowania z Bilem Pearlem. Jego największym konkurentem był Ken Waller i Paul Grant. Ku uciesze kilkunastu tysięcznej widowni zawody wygrał BILL PEARL - tłumy szalały.
Pearl wziął mikrofon o zaczął krzyczeć na całe gardło: "Perła jest KING ".
Były to chyba najbardzij ekscytujące zawody od początku ich rozgrywania czyli od 1948 roku.
 
Pearl stał się wegetarianinem w wieku 39 lat W latach 80-tych, Pearl pomagał jako mentor, trener i partner treningowy wielu wiodących profesjonalistów. Jedną z takich osób był Mr.Olympia, Chris Dickerson. Na stare lata przeniósł się na południe Oreganu nadal trenuje, zajmuje się ulepszenie maszyn treningowych jak i kolekcjonowanie zabytkowych samochodów.