Chyba każdy zna Arnold'a Schwarzenegger'a i jego legendarne bicepsy, które mierzyły 56 cm i był one największe w latach 60-tych i do połowy lat 70-tych.

 

Ulubionym ćwiczeniem Arnold'a, dzięki którym prawdopodobnie wykształcił te olbrzymie kule było uginanie przedramion ze sztangą prostą. Arnold stosował w tym ćwiczeniu powtórzenia wymuszone, tzn. gdy nie mógł zrobić poprawnie powtórzenia, pomagał sobie mocnym bujaniem tułowia. Podobno Arnold robił seria uginania ze 125 kg sztangą.
 
Arnold_biceps1.jpg
 
Arnold_biceps11.jpg
 
Następnym ćwiczeniem było uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc na ławce pod kątek 45 stopni. Było to bardzo popularne ćwiczenie w latach złotego wieku kulturystyki. Trenował w ten sposób razem z Arnoldem w siłowni Gold Gym w Kalifornii Dave Draper (stosował on też  kilka ustawień ławeczki min. robił to uginanie na ławce prostej).
 
Arnold_biceps2.jpg
 
Kolejne ćwiczenie w zestawie, to koncentryczne uginanie przedramienia ze sztangielką w opadzie tułowia. Ćwiczenie to, miało za zadanie ukształtować i uwypuklić wierzchołek bicepsów.
 
Arnold_biceps4.jpg
 
Na koniec zostało uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc, czasami używał do tego ćwiczenia specjalnej podpórki o nazwie arm blaster.
 
Arnold_biceps5.jpg
 
 
Arnold_biceps55.jpg
 
Trening bicepsów Arnold'a Schwarzenegger'a:
1. Uginanie przedramion ze sztangą 5-8 serii x 8-12 powtórzeń
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami na ławce pod kątek 45 stopni 5-8 x 8-12
3. Koncentryczne uginanie przedramion ze sztangielką 5 x 10
4. Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc 5 x 10
 
Całość wychodziło 20 do 26 serii na sam biceps i tak też wiele osób z tamtej epoko trenowało, im  więcej tym lepiej. Dzisiaj taki trening u wielu wzbudziłby szyderczy śmiech, gdyż katowanie jednej partii mięśniowej, a dodatkowo tak małej, jak bicepsy mija się z celem, gdyż może to doprowadzić, do przetrenowania. Nie mówiąc ile musiałby trwać trening, gdyby dorzucić jeszcze jedną partię, pewnie ok 2.5 godzin. Jednak Arnold trenował w ten sposób i to dawało mu sukces.