"Kulturystyka jest sportem dla twardych ludzi, takich jak ja."

 

"Odkrywamy talenty" to projekt w którym chcemy Wam drodzy internauci przybliżyć sylwetki pasjonatów wszelkich sportów siłowych. Będą to osoby, nieznane, które jednak dzięki ciężkiej pracy, uporowi i talentowi stali się wspaniałymi atletami. Chcemy też Wam pokazać że zdrowy tryb życia i mocny trening przynoszą coś więcej niż tylko satysfakcję. 

 
 
1. Witam, proszę na początku przedstawić się naszym czytelnikom?
Witam nazywam się Paweł Ćwirko-Godycki pochodzę ze Stronia Śląskiego, mam 18 lat moja obecna waga to 84kg przy wzroście 166cm. Mój staż treningowy to 14-15 miesięcy. Wyniki siłowe jakie osiągnąłem w tym czasie to: martwy ciąg -200kg, biceps sztanga – 85kg. Moje wymiary to: biceps: 45,5 cm, kark: 50 cm, obwód pasa: 91 cm, obwód klatki piersiowej: 126cm
 
2. Jaki był Twój pierwszy kontakt z kulturystyką, czy już wtedy wiedziałeś, że to będzie Twoja pasja? 
Pamiętam, że nie od razu złapałem bakcyle do tego sportu. Ponieważ na początku  nie odczuwałem jakiś zmian w moim ciele, ale po jakiś 6 miesiącach spojrzałem w lustro i doszło do mnie, że kulturystyka na prawdę może być pasjonująca i sposobem na życie. 
 
3. Co najbardziej podoba Ci się w kulturystyce?
Kulturystyka jest sportem dla twardych ludzi, takich jak ja. Podoba mi się w kulturystyce to, że nic nie jest za darmo, aby mieć afekty trzeba systematycznie i ciężko trenować. Poza tym uwielbiam uczucie wielkiej pompy podczas treningu,  mam w tedy wrażenie że zaraz skóra mi popęka. Każdy kto tego doznał wie o czym mówię. 
 
 4. Czy masz jakiegoś idola w świecie kulturystyki?
Mam wielu idolów w świecie kulturystyki ale najbardziej zaimponowali mi Arnold Schwarzenegger i Ronnie Coleman, byli to świetni zawodnicy, wielcy propagatorzy żelaznego sportu i niezwykłe osobowości ,biorę z nich przykład;)
 
5. Powiedź, co to za dyplom i jaka historia wiąże się z jego otrzymaniem?
Jest do dyplom za najlepszego kulturysty .Jak widać na nim dostałem go w roku szkolnym 09/10 był wybierany uczeń w tej  kategorii i to ja otrzymałem tytuł kulturysty roku. Jest to moja pierwsza nagroda, biorę to za dobry znak na dalsze sukcesy w kulturystyce. 

6. Czy masz jakieś ulubione danie, które poleciłbyś osobą trenującym sporty siłowe?
Jest to na pewno kasza, ryż, płatki owsiane ponieważ daja dużą energię do treningu.
 
7. Co sprawia Ci największą trudność: systematyczny trening czy dieta?
Największą trudność sprawia mi systematyczna dieta i jedzenia o stałych porach. z treningiem nie mam problemów.
 
8. Czy stosujesz jakieś suplementy?
Aktualnie stosuje witaminy. Raz na jakiś czas kupuję kreatyne jestem po cyklu właśnie z HyperFusion firmy Hi-Tec jest to kreatynowy Stack oraz CM3 firmy Trec (jabłczan kreatyny)polecam te suplementy. Mam złe doświadczenia z kreatyną Mega Caps firmy Olimpa po prostu ona na mnie nie działa, ale wiadomo są różne organizmy, sami musicie spróbować.
 
9. Czy masz jakieś cele, które chciałbyś osiągnąć?
Pierwszym moim celem jest stanąć na podium w Mistrzostwach Polski w kulturystyce, mam nadzieję ,że kiedyś mi się to uda. Najważniejsze to się nie poddawać.
 
10. Czy jest coś co chciałbyś poprawić w pierwszej kolejności w swojej sylwetce?
Zawsze jest coś do poprawienia, trzeba być samokrytyczny. W pierwszej kolejności chce poprawić mięśnie brzucha i nóg.
 
11. Jak byś miał wybrać 3 ćwiczenia, które Twoim zdaniem najlepiej budują masę mięśniową?
Moim zdaniem każde ćwiczenie jest dobre, ale trzeba je tylko poprawnie wykonywać. Dla mnie  najlepiej działają
-podciąganie na drążku: dobrze rozbudowuje motyle,bicepsa i przedramię ja podciągam się na drążku od 200 do 300 razy dziennie.
- pompki klasyczne: rozbudowują mięśnie klatki piersiowej, trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych ja robię ich od 800 do 1000 dziennie.
- martwy ciąg: przy tym ćwiczeniu rozbudowujemy mięśnię takie jak prostowniki grzbietu, mięśnie najszersze grzbietu, pośladkowe, dwugłowe ud. Obowiązkowe ćwiczenie dla hardcorowego treningu
 
12. Wg. Ciebie jakie cechy powinien posiadać klasowy kulturysta?
Klasowy kulturysta powinien mieć sześciopak, plecy jak szafa no i oczywiście potężne bicepsy. Właśnie do takiej postury dążę.
 
13. Jakie rady zaproponowałbyś w pierwszej kolejności początkującym adeptom "żelaznego sportu", czym byś ich zainspirował?
Mogę dać tylko jedną radę, żeby się nie podawali, gdy mają jakieś zastoje co jest bardzo częste. Powoli szli do przodu do wyznaczonego celu.
 
14. Twoja ulubiona partia mięśniowa do trenowania to? 
Najbardziej lubię trenować mięśnie bicepsa jest to moja ulubiona
partia. Poniżej przedstawiam wam mój plan bicepsa:
rozgrzewka
- uginanie przedramion z linką na wyciągu (wykonuje 4 serie po 12-10-8-8 powtórzeń)
Serie właściwe
- uginanie przedramienia na"modlitewniku" ze stangielkami(4 serie po 10-10-8-8 powtórzeń)
- Uginanie przedramienia ze sztangą na "modlitewniku" w stylu młodkowym (4 serie po 10-10-8-8 powtórzeń)
- uginanie przedramion ze sztanga na „modlitewniku” (4 serie po 10-10-8-8 powtórzeń)
 
 
 
 
 
 
 
Dziękuje  MaserTigerowi za wywiad i zaprezentowania mojej sylwetki na portalu sportowiec.org. Pozdrawiam całą ekipe i powodzenia w dalszym szukaniu talentów.
 
A to mój debiutancki start w II Mistrzostwach Polski Szkół Ponadopodstawowych w Kulturystyce i Fitness Kłodzko 2011. Zająłem tam 3 miejsce:
 

 

Fotki z mistrzostw:

1402bkulturysci2.jpg

 

kulturysci6.jpg

 

kulturysci7.jpg